Komatsu potřebu bagr

Silničáři připravují na příští rok rekonstrukci průtahu Valašským Meziříčím

Valašské Meziříčí (Vsetínsko) (ČTK) - Silničáři připravují na příští rok rekonstrukci průtahu Valašským Meziříčím na Vsetínsku. Plánují kompletní výměnu povrchu na silnici I/57 od okružní křižovatky u prodejny Tesco po železniční přejezd u společnosti Bystroň - Integrace. Navážou tak na loňskou opravu této silnice ve směru od Bystřičky k Valašskému Meziříčí. Pracovat se bude vždy na jedné polovině vozovky, provoz bude veden kyvadlově. Uvedl to dnes v tiskové zprávě valašskomeziříčské radnice ředitel zlínského pracoviště Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) Karel Chudárek.

Zároveň ŘSD chystá na přespříští rok rekonstrukci mostu přes Rožnovskou Bečvu, který je součástí průtahu městem. "S ohledem na náročnost stavebních prací počítáme s tím, že dojde k jeho úplnému uzavření na celou stavební sezonu, tedy zhruba od poloviny března do konce října 2025. V příštím roce bychom chtěli mít vybraného dodavatele a vše detailně připravit tak, aby omezení dopravy trvalo co nejkratší dobu," uvedl Chudárek.

Pravděpodobně letos v červnu by ŘSD mělo zahájit poblíž Valašského Meziříčí stavbu takzvané Palačovské spojky. Silnice mezi Lešnou na Vsetínsku a Palačovem na Novojičínsku propojí páteřní komunikace I/35 a I/48, místo níž vzniká dálnice D48. "Toto silniční napojení na dálniční síť za 2,2 miliardy korun bez DPH je významné nejen pro naše město, ale také celý region. Osobně jsme rád, že se po letech příprav konečně dočkáme. Pokud půjde vše podle plánu, mohli bychom se po Palačovské spojce projet už za tři roky," uvedl valašskomeziříčský starosta Robert Stržínek (ANO).

V přípravě je také obchvat Valašského Meziříčí s předpokládanými náklady zhruba 3,1 miliardy korun bez DPH a délkou šesti kilometrů. "U této stavby máme od roku 2020 podánu žádost o územní rozhodnutí a stále čekáme na její kladné vyřízení u krajského úřadu Zlínského kraje. Následovat bude výkup pozemků s tím, že v roce 2027 bychom mohli zahájit stavební práce s uvedením do provozu za další tři roky," doplnil Chudárek. Přes Valašské Meziříčí, které má zhruba 22.000 obyvatel, nyní denně projíždějí tisíce automobilů.