husqvarna

Rožnov p. R. zjišťuje zájem firem o to postavit kulturní centrum

Rožnov pod Radhoštěm (Vsetínsko) (ČTK) - Rožnov pod Radhoštěm zjišťuje zájem firem o to postavit kulturní centrum. Vyhlásil proto předběžné tržní konzultace, získá přehled také o připomínkách k dokumentaci a o ceně, za kterou by firmy mohly stavbu vybudovat. ČTK to sdělila mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková. Stavba centra za více než 360 milionů korun se loni zastavila, hotová je základová deska.

Kulturní centrum začala loni na jaře stavět zlínská stavební firma Navláčil. Mělo jít o největší investiční akci města posledních let. Firma se neshodla s vedením města na změně subdodavatele dřevostavby. Upozorňovala také na nedostatky v projektové dokumentaci a požadovala zvýšení ceny za hlavní stavbu. V listopadu odstoupila od smlouvy, v prosinci se město s firmou dohodlo na ukončení smlouvy.

Město si ke konci roku objednalo u brněnského Vysokého učení technického (VUT) posouzení projektové dokumentace na stavbu centra. V lednu vedení Rožnova uvedlo, že podle prvních závěrů posudku obsahuje projektová dokumentace vážné nedostatky. Autor projektu, společnost Archteam projektová kancelář, podle vedení Rožnova uvedla, že dokumentace je bez vad a požadavky uplatněné městem jako vady v dokumentaci zapracuje jako dodatečné požadavky. V polovině dubna odevzdala upravenou dokumentaci. Město se poté rozhodlo, že si u VUT nechá udělat znalecké posouzení upravené projektové dokumentace a podle výsledků rozhodne o dalším pokračování stavby centra.

"Město však nechce zahálet a chce být připraveno na vyhlášení veřejné zakázky na realizaci hlavní stavby. Před samotným vyhlášením je nutné získat co nejvíce informací tak, aby výběr dodavatele proběhl hladce a nic nebránilo v pokračování ve stavbě," uvedla mluvčí. Zájemci vyplní dotazník. "Na základě vyplněných dotazníků se město Rožnov pod Radhoštěm rozhodne, zda s vybranými či všemi uchazeči bude pokračovat v ústních jednáních do doby, než získá veškeré informace k vyhlášení veřejné zakázky. Dotazník je možné vyplnit do 20. září," dodala Graclíková. Veřejná zakázka by mohla být vyhlášena na konci roku.

"Kulturní centrum ve městě chceme a uděláme vše pro to, abychom jej postavili profesionálně, kvalitně a za co nejnižší částku," uvedl starosta Jan Kučera (Nezávislí Rožnováci). Stavebnictví podle něj zažívá těžké časy, cena dřeva klesá. "Jsem si jist, že doba je nyní pro stavbu kulturního centra velmi příznivá. Rozumná firma na konci roku půjde po zakázce, která je opakovaně zkontrolovaná, je značného rozsahu a měla možnost si v rámci tržních konzultací vše probrat. Pro nás je to příležitost na získání zajímavé ceny a dobrého partnera pro stavbu," dodal.