husqvarna

Revoluce v otevírání velkoformátových oken!

  • Výplně otvorů
  • Zpravodajství

Panoramatický výhled do okolí nerušený téměř žádnými viditelnými prvky i zcela originální atypické řešení otevíratelného rohu… to vše nyní nabízí unikátní posuvný systém ASS 77 PD.HI! „Hliníkový posuv ASS 77 PD.HI představuje opravdovou revoluci v možnostech otevírání velkoformátových oken. Zatímco u většiny posuvných systémů bývá roh oken tvořen dvěma okenními rámy spojenými rohovým profilem, případně spojením skel s tmelenou spárou, v případě novinky – posuvu ASS 77 PD.HI je možné realizovat i variantu, u které mohou být obě rohová křídla posuvná. Díky tomu lze roh zcela otevřít, což jiné systémy vůbec neumožňují,“ uvádí Ing. Miroslav Culka, obchodní ředitel společnosti DAFE-PLAST, která se zabývá výrobou hliníkových i plastových oken.

Další velkou výhodou posuvného systému ASS 77 PD.HI je prakticky bezrámové řešení, které z něj dělá jedno z nejsubtilnějších provedení na trhu. „Rám je v případě ASS 77 PD.HI zcela skrytý a splývá s úrovní podlahy, díky čemuž systém vyniká minimalistickým designovým vzhledem, poskytuje úchvatný výhled do okolního prostranství a zároveň umožňuje bezbariérový přechod na zahradu či terasu, který bez problémů zvládnou i malé děti nebo senioři,“ říká Ing. Miroslav Culka a dodává: „Nově navíc nabízí ASS 77 PD.HI i možnost napojení k systémové hliníkové fasádě FWS. V tomto řešení je rám posuvného prvku vsazen přímo do fasádního sloupku. Do budoucna připravujeme variantu, kdy je sklo pevného dílu vloženo do fasádního sloupku přímo. Výsledné spojení s navazující prosklenou stěnou má poté pohledovou šíři pouhých 35 mm, což ještě více podtrhuje subtilní vzhled celého systému.“

Významnou inovací je také změna v profilaci rámu z výšky 150 mm na pouhých 90 mm, která výrazně snižuje náročnost stavební přípravy, a umožňuje tak využití posuvu i ve stavbách s nižší plánovanou výškou podlahy. Naprostou samozřejmostí jsou pak u systému ASS 77 PD.HI skvělé tepelně-izolační vlastnosti a možnost volby plně elektrického ovládání, které umožňuje úplně každému uživateli jednoduše a komfortně manipulovat s posuvnými křídly.

Kontakt

Sídlo
Ulice
PSČ
Telefon
E-mail
WWW