Elkov-Elektro 990x200

Výstavba rodinných domů Jahodnice zahájena

-    Projekt zahrnuje 46 moderních dvojdomů a řadových domů; jde o nízkoenergetické dřevostavby z produkce RD Rýmařov

-    Byla dokončena stavba prvních osmi základových desek, komunikací a inženýrských sítí

-    Projekt prodává franšízová pobočka RSČS/Realitní společnost Střední Čechy

-    Městská část Prahy 14 připravuje na sousedním pozemku výstavbu mateřské školy

 

Rodinné domy Jahodnice exkluzivně prodává Realitní společnost České spořitelny (RSČS) prostřednictvím své franšízové pobočky Realitní společnost Střední Čechy. Sdružení firem RD Rýmařov a UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, které domy staví, plánuje jejich dokončení do konce roku 2015. Architektonický návrh moderních nízkoenergetických domů pochází od HANS-PAUL architekti. „Výstavba nového bydlení většinou trvá řadu měsíců. Lidé však často nechtějí čekat tak dlouho a chtějí bydlet hned. V případě rodinných domů Jahodnice se jejich požadavek splní. Velkou předností dřevostaveb montovaných z předvyrobených dílů je totiž rychlost výstavby domů. V případě rodinných domů Jahodnice začíná výroba domu klientovi na míru prakticky ihned po podepsání smlouvy. Výstavba tak může být zahájena již do 6−8 týdnů a hotové domy stát do 30 dnů od zahájení stavby. A stavět se může navíc i během zimních měsíců,“ říká předseda představenstva RSČS Martin Němeček a doplňuje: „Zájemci o bydlení na okraji Prahy hledají většinou klidná místa s dostatkem zeleně a ve snadno dostupné lokalitě. Stále více se však zajímají také o energetickou náročnost nového bydlení. Jsou si vědomi toho, že provoz domu může výrazně a dlouhodobě ovlivnit jejich rozpočet a upřednostňují úsporné nemovitosti, jako jsou například rodinné domy Jahodnice.“ Ty plní parametry nízkoenergetické stavby v kategorii B.

 

Projekt se nachází v klidné vilové čtvrti Jahodnice, která je částí Prahy 14. Díky přímému napojení na Štěrboholskou spojku a ulici Českobrodskou představuje ideální zázemí s perfektní dopravní dostupností prakticky po celé Praze. Současně zde nechybí ani dostatek zeleně a prostoru pro volnočasové aktivity. Městská část zde navíc připravuje výstavbu nové mateřské školky pro 112 dětí s dokončením v roce 2016, a to přímo na sousedním pozemku. Mladé rodiny tu budou mít skutečně komplexní zázemí pro svůj spokojený život. „Řadové domy, jako je projekt Jahodnice, přinášejí nesčetné výhody oproti velkým bytovým domům. Především je to klid, soukromí a bezpečí. Obyvatelé se lépe znají, což napomáhá právě bezpečnějšímu prostředí a také vytváření dobrých sousedských vztahů. Díky tomu jsou dvojdomy a řadové domy na realitním trhu mimořádně oblíbeným typem bydlení,“ uvádí Petr Hendrych, ředitel pobočky RSČS/Realitní společnost Střední Čechy.

Projekt nabídne celkem tři typy dvoupodlažních domů, ze kterých si vybere mladý pár, rodina s dětmi i starší páry, kterým se dospělé děti již odstěhovaly. Určený je především pro ty, kteří chtějí bydlet v klidné lokalitě a za prací do centra nechtějí dojíždět z velké dálky. V projektu Jahodnice vznikne celkem 46 moderních dvojdomů a řadových domů. Krajních řadových domů o velikosti 4+kk, podlahové ploše 139 m2 včetně garáže a s pozemkem od 335 m2 do 464 m2 bude šest. Dále zde vyroste 22 vnitřních řadových domů s dispozicemi 3+kk s podlahovou plochou 92 m2 a pozemkem o velikosti 191 m2. Řadové domy jsou řešené obdobně. V prvním nadzemním podlaží je umístěn obývací pokoj s kuchyňským koutem, technická místnost a toaleta. V druhém podlaží se 16metrovou terasou a koupelnou se nachází tři ložnice v případě krajních domů a dvě v případě vnitřních domů. Krajní řadový dům má přidanou garáž, prostřední řadové domy zase parkovací stání. Dvojdomy nabízejí ještě více prostoru, proto mají v přízemí navíc koupelnu a hostinský pokoj. V patře s terasou jsou pak rozmístěny tři ložnice, samostatná toaleta, koupelna a hlavní ložnice se šatnou a vlastní koupelnou. Těchto dvojdomů s dispozicí 6+kk bude postaveno 18. Mají podlahovou plochu 156 m2, pozemek o velikosti až 592 m2, parkovací stání a vlastní garáž.

 

Všechny domy budou zhotoveny v typizovaném provedení s možností individuálních úprav. Klienti si tak mohou konečnou podobu interiéru vytvořit podle vlastního vkusu a přání. Vybírat mohou z široké nabídky vzorníků pro podlahy, dveře i obklady a zařízení koupelny. Nízkoenergetické domy jsou vytápěny pomocí inteligentního systému Siemens Synci-Living s elektrickými sálavými panely Fenix s regulací v jednotlivých místnostech s možností využití krbu. Nechybí ani systém řízeného přetlakového větrání s možností předehřevu přívodního vzduchu.

 

Lokalita Hostavic nabízí kompletní občanskou vybavenost i místa pro sport a relaxaci. Přímo u projektu vznikne nová mateřská škola, dětská hřiště a dva nově osázené zelené valy. Nedaleko se nachází Hostavický potok a nová dráha pro in-line bruslení. Na své si přijdou i milovníci golfu, kteří mohou navštěvovat golfový resort Black Bridge vzdálený jen pár minut cesty autem. Pro pravidelné nákupy mohou budoucí obyvatelé využít blízký supermarket nebo zajet do obchodních center Europark, Fashion Arena Outlet Center, OC Černý Most. Do centra Prahy se pak snadno dostanou z blízké autobusové zastávky. Stejně pohodlné je i cestování autem.