Kobex Kobelko

Sezóna pronajímání bytů se opět blíží. Nezaspěte ji

Prázdniny se pomalu lámou do své druhé poloviny a vysokoškolští studenti co nevidět začnou řešit bydlení pro nadcházející akademický rok. Někteří zamíří na ubytovací koleje, ale většině z nich kvůli omezené kapacitě kolejí nezbude nic jiného, než si pronajmout byt. A to je skvělá šance pro každého, kdo nějaký byt k pronájmu vlastní. Určitě ji nepropásněte.

 

Lepší než koleje

O byty k pronájmu je mezi studenty v posledních letech čím dál vyšší zájem. Vysokoškoláci totiž pochopili, že když se domluví ve větší skupině a pronajmou si byt, vyjde je to finančně lépe, než kdyby bydleli na kolejích. Na tzv. privátě navíc mají naprostou svobodu - nemusí dodržovat pravidla kolejí nebo sdílet s celým patrem společné prostory (koupelnu, kuchyni nebo záchod). Sami si vybírají svoje spolubydlící, můžou si bydlení do jisté míry upravit, mají mnohem větší klid na učení i soukromé aktivity…

 

Výsledek? Privát před začátkem školního roku hledá čím dál více studentů. Jenže ani to ještě není zárukou, že nájemníka do svého bytu 100% seženete.

 

Pomůže realitní kancelář

V praxi se totiž často stává, že o sobě majitelé bytů a studenti vzájemně vůbec nevědí. Existují sice různé inzertní portály a časopisy, ale tou nejjistější cestou k úspěšnému pronajmutí bytu je oslovení spolehlivé realitní kanceláře, která vám pomůže sehnat vhodného nájemníka.

 

Ty nejlepší realitní kanceláře mají vlastní databázi klientů, vydávají časopisy, inzerují v různých médiích i na svých webových stránkách. V krátkém čase osloví stovky potenciálních zákazníků a dávají vám téměř 100% jistotu, že se někdo ozve. Postarají se o kompletní servis od nafocení bytu a uveřejnění nabídky až po zajištění prohlídek se zájemci a sepsání smluv. Vy se už nemusíte o nic starat a navíc máte tyto služby úplně zadarmo.