Cime 3 kvartal 2024

PSJ zahájilo výstavbu exkluzivního projektu Viladům Bohdalec

Jižní svah kopce Bohdalec, jedné z největších zelených ploch na území Prahy 4, nabídne exkluzivní bydlení ve třiceti bytech v sedmipodlažním terasovitém domě. Stavba nevšedního projektu Viladům Bohdalec se rozběhla v březnu letošního roku a nyní probíhají úvodní fáze betonáže monolitické konstrukce. Developerem a generálním dodavatelem záměru je akciová společnost PSJ.

Projekt Viladům Bohdalec nabízí nové byty s vysokou kvalitou standardního vybavení a dispozicemi 1+kk až 4+kk s plochou od 33 do 120 m2. Největší byty jsou koncipovány jako mezonetové, které v přízemí disponují vlastní zahrádkou a z patra nabízí svým majitelům hezký pohled přes vzrostlé stromy do údolí Botiče s původní zástavbou staré Michle. Kromě toho k domu náleží i společná zahrada pro děti a odpočinek.

Stavba v ulici Na Křivce v Praze 4 probíhá dle předpokladů a v souladu s harmonogramem. „Vykopali jsme a zajistili stavební jámu a od počátku června provádíme monolitickou konstrukci. Už máme hotovou základovou desku a vzniká 4. podzemní podlaží. Nosná konstrukce bytového domu bude specializovaným střediskem PSJ provedená do konce listopadu 2015. Dokončení díla je naplánováno na třetí čtvrtletí příštího roku,“ informoval Ing. Lukáš Dušta, projektový manažer z realizujícího Regionu Čechy akciové společnosti PSJ.

Bydlení pro náročné

Luxusní terasovitá novostavba na první pohled zaujme otevřenou a bohatě prosklenou fasádou. To budově dodává nevšední ráz a slibuje exkluzivní bydlení, které bude vyhovovat i těm nejnáročnějším majitelům. Objekt je rozdělen na dvě části po patnácti bytech, každá část má samostatný vchod s vlastním výtahem. Pozoruhodnost a exkluzivitu projektu podtrhuje jak výjimečné architektonické pojetí, tak použití velmi kvalitních materiálů v exteriéru i v jednotlivých bytech.

Důmyslně je vyřešena i orientace objektu. Zatímco jižní strana je prosklená, severní stranu chrání svah kopce, což napomohlo k nízkoenergetickým parametrům tohoto rezidenčního domu. K pohodlnému bydlení v nových bytech přispívají i balkonové konstrukce a lodžie, které v létě zajišťují stínění bytů, čímž brání jejich přehřívání. Nové byty jsou vybaveny kvalitními okny s izolačními trojskly. Vytápění a ohřev teplé užitkové vody jsou realizovány tepelným čerpadlem a solárními kolektory a větrání je zajištěno moderním systémem s rekuperací vzduchu. To vše pomáhá ušetřit obyvatelům bytů náklady za energie, a to zhruba o 40 %.

Uprostřed zeleně

Viladům Bohdalec představuje jedinečné spojení bytů s venkovním prostorem a jejich prolínání, začlenění do okolní zeleně a vytváření soukromých zákoutí pro nerušenou relaxaci. Okolí nových bytů skýtá dostatek zeleně a blízký les, jenž může být místem příjemných procházek pro všechny milovníky přírody. Majitelé bytů se nemusí bát ani o občanskou vybavenost. Zhruba 300 metrů od areálu se nachází prodejna Kaufland a v blízkosti je i centrum Eden. Sportovci si oblíbí nejen zmíněný les na běhání, cyklistiku či procházky, ale i nedaleké sportoviště kolem Tyršova vrchu. Bezproblémová je i dopravní dostupnost. Ve vzdálenosti 100 metrů od developerského projektu je k dispozici zastávka MHD a tramvají se do centra města lidé dostanou zhruba za 14 minut. Pohodná je rovněž doprava autem přes jižní spojku.