Statech

Prologis podepsal smlouvu na výstavbu 31 000 metrů čtverečních pro e-commerce v Praze

Výstavba na míru pro online obchodní centrum Mall.cz

 

PRAHA (5. listopadu 2014) – Prologis, Inc., globální lídr v oblasti průmyslových nemovitostí, dnes oznámil podpis nájemní smlouvy se společností Mall.cz, pro kterou na míru postaví budovu o rozloze 31 000 metrů čtverečních v Prologis Park Prague-Jirny.

 

Mall.cz, online obchod nabízející spotřební zboží a elektroniku, se přesune do nové, plně přizpůsobené budovy vybavené mezipatry, galerií a moderními technologiemi vyrobenými na zakázku. Dalšími komponenty, které budou postaveny, je super plochá podlaha, pásové světlíky, systém monitorující spotřebu energie, klimatizace a venkovní rolety s elektrickým pohonem. Světlá výška místnosti bude 12,5 metrů.

 

„Prologis je nadšen, že může hrát klíčovou roli v rozvoji e-commerce v regionu,“ řekl Martin Polák, senior viceprezident a country manager společnosti Prologis pro Českou republiku a Slovensko, „tato smlouva odráží nový trend, kdy e-commerce hledá specializované logistické budovy, aby uspokojila rostoucí poptávku po online prodeji zboží a služeb.“

 

Prologis Park Prague-Jirny sestává z prostor o rozloze 212 000 metrů čtverečních a má potenciál pro výstavbu dalších 120 000 metrů čtverečních. Park, který je v tuto chvíli z 97 procent pronajat, se nachází 20 kilometrů východně od Prahy a nabízí přímé spojení s dálnicí D11 umožňující efektivní distribuci na místní trhy a do sousedních zemí.  

 

„Naše rozhodnutí přestěhovat se do nového distribučního centra bylo založeno na předpokladu zvýšení ziskovosti a na potřebě zaručit našim zákazníkům včasné poskytování služeb,“ řekl Oldřich Petránek, ředitel mezinárodních operací společnosti Mall.cz, „potřebovali jsme prémiovou lokalitu a technicky velmi vyspělé distribuční centrum přizpůsobené našim požadavkům. Prologis Park Prague-Jirny nabízí obojí.“

Smlouvu zprostředkovala realitní agentura DTZ.

 

Prologis vlastní a spravuje v České republice a na Slovensku portfolio o rozloze více než 1,2 milionů metrů čtverečních logistických a distribučních prostor. Společnost je aktivní na pěti trzích v regionu (Polsko, Česká republika, Maďarsko, Slovensko a Rumunsko) a s portfoliem o rozloze více než 4,1 milionů metrů čtverečních je Prologis vedoucím poskytovatelem distribučních zařízení ve střední a východní Evropě (k 30. září 2014).