rypadla ATLAS

Nabídka nových bytů stále roste

Již delší dobu můžeme sledovat trend zájmu o nákup nemovitostí. Je to především díky příznivým cenám za byty a také díky velmi nízkým úrokovým sazbám na hypotéky. Developeři proto využívají tohoto zájmu a stále připravují nové projekty.


Prodej nových bytů překročil předkrizové období.

Čísla o prodeji bytů za poslední léta ukazují jasný zájem o nákup bytů. Nárůst je meziročně zhruba o 25%. Podle statistik se za poslední léta prodalo nejvíce bytů v roce2007 ­ 5356 prodaných bytů. Toto předkrizové období bylo velmi úspěšné.
S příchodem krize bohužel zájem o nákup bytů poklesl. Např. v roce 2009 se prodalo necelé dva tisíce bytů. Od tohoto roku je patrný opětovný nárůst. Rok 2014 dokonce překonal číslo z roku 2007 a prodalo se přes 5900 bytů.

 

Praha je rájem Developerů

Nejvíce se staví v Praze. Poptávka po bytech stále roste. Zájem je především o malometrážní nové byty. Jedná se o dispozice o velikosti 1+kk a 2+kk. Tyto takzvané startovací byty pořizují především mladé páry, nebo lidé jako budoucí investici. I když se může zdát, že se nedá již nikde stavět, zajímavých lokalit pro novostavby v Praze je stále mnoho.

 

Oblíbené lokality

Mezi pražské oblíbené lokality můžeme zařadit hned několik městských částí. Jedná se především o Prahu 5 a Prahu 4. Praha 4 je oblíbená především z důvodu perfektní dopravní obslužnosti. Do pár desítek minut jste v centru. Je zde také mnoho zeleně a parků a především bohatá občanská vybavenost. Od zdravotních středisek, přes školky a školy až po sportovní a kulturní vyžití. Jedním ze zajímavých projektů je například Liberty Building. Jeho oblibu naznačuje aktuálně vyprodaná první etapa projektu.

 

Ceny nemovitostí

Stejně jako počet prodaných bytů se mění i ceny za nemovitosti. Před krizí byly ceny za byty na svém maximu. Díky krizi se podařilo ceny bytů velmi zlevnit a to až statisíce. Aktuálně ceny bytů opět pozvolna rostou. Malometrážní byty můžete pořídit v Praze klidně i pod 2 miliony.

Kdo ještě otálí s nákupem nemovitosti, měl by zvážit, zda není aktuálně nejvyšší čas. Ceny bytů mají ještě prostor pro růst a stejně je to i se sazbami hypoték.