husqvarna

JRD představuje nový projekt Viladomy Semmering

Developerská společnost JRD právě spustila prodej nových bytů v komorním projektu Viladomy Semmering. Dvě samostatné nízkoenergetické budovy s celkem 14 komfortními bytovými jednotkami nabídnou exkluzivní bydlení na okraji Prokopského údolí, nedaleko malebné trati s historickými viadukty − Pražského Semmeringu. Zahájení výstavby projektu s vydaným stavebním povolením je naplánováno na září 2016 a dokončení se chystá na jaře 2018.

 

U všech našich projektů si zakládáme na souznění s okolím, jehož charakter často inspiruje následnou výstavbu. Viladomy Semmering se nachází na rozhraní dvou atraktivních prostředí, která se vyznačují zcela jedinečnou atmosférou. Projekt volně navazuje na původní vilovou zástavbu starých Hlubočep a zároveň nabízí nádherné výhledy do zalesněných strání Prokopského údolí, v jehož blízkosti leží. Tato lokalita je zárukou klidného a příjemného bydlení obklopeného zelení, které poskytne majitelům nových bytů řadu možností relaxace a trávení volného času v přírodě. Nespornou výhodou je, že přitom budou žít jen pár minut cesty od centra Prahy,“ uvádí Jan Řežáb, majitel JRD.

 

Architektura inspirovaná přírodou

Architektonický koncept Viladomů Semmering vznikl ve studiu Podlipný Sladký architekti. Jeho záměrem bylo vytvořit projekt, který je šetrný k místnímu prostředí, nenarušuje krajinný ráz a je citlivě zasazený do okolní přírody i staré zástavby. „Viladomy Semmering jsou inspirovány poetikou okolní příměstské architektury s malebnými vesnickými prvky. Budovy se vyznačují hladce omítanými fasádami, členěnými vystupujícími balkony a štíhlými francouzskými okny se zvýrazněnými rámy. Štítové stěny domů jsou uprostřed prolomené a spolu se šikmou střechou tak tvarem připomínají krystaly, jež svou podobou odkazují na nedaleké vápencové skalní útvary v Prokopském údolí,“ vysvětluje architekt Luděk Podlipný. Přírodní ráz lokality doplňuje i zeleň v projektu. Jeho součástí budou předzahrádky a soukromá zahrada v sousedství Dalejského potoka. Zahradní architekti zde vybudují příjemnou oázu s lavičkami a herními prvky, kde budou moci trávit svůj volný čas rezidenti i jejich děti.

 

Komfortní nové bydlení s retro prvky

Oba domy projektu Viladomy Semmering s celkem 14 energeticky úspornými a zdravými byty jsou rozděleny na tři nadzemní podlaží a jedno podzemní, v němž bude skryta většina garážových stání. K téměř každé bytové jednotce v dispozicích 1+kk až 4+kk a velikostech 36 m2 až 140 m2 náleží balkon, terasa či předzahrádka, které nabídnou výhledy do Prokopského údolí. Projekt bude charakterizovat kvalita provedení, špičkové materiály a vysoké standardy vybavení. Na komplexním interiérovém řešení se podílela renomovaná designérka Simona Fritz ze studia Simdesign. „Celá oblast, v níž se Viladomy Semmering nachází, má své neopakovatelné kouzlo, z nějž jsem čerpala inspiraci. V prostorných a slunných bytech proto dominují přírodní materiály a motivy, které vytvářejí hřejivou atmosféru. Snoubí se v nich prvky moderního bydlení s historizujícími detaily odkazujícími k době 2. poloviny 19. století, kdy vznikla nedaleká trať Pražský Semmering. Realizaci mého záměru podporuje i výběr interiérového vybavení od renomovaných výrobců, kteří kladou důraz na design a materiály šetrné k životnímu prostředí,“ popisuje Simona Fritz. Půjde o obklady a dlažbu od italského výrobce Marazzi, sanitární vybavení značek Tres nebo Hüppe, dřevěné podlahy Quick Step či dveře s nárazuvzdorným lakem od německého výrobce Dextüra. Centrální větrání s rekuperací tepla zajistí český výrobce Atrea.

 

Procházky přírodou kousek od města

Lokalita, v níž projekt vyroste, je obklopená přírodou a vybízí tak k relaxačním procházkám i sportovním aktivitám. Nabízí však také dobrou občanskou vybavenost s blízkými školami a snadné spojení na nedaleký smíchovský Anděl s nákupními centry a restauracemi. Rezidenti sem dojedou za pár minut autem i MHD z nedaleké zastávky. Využít lze i vlakové spojení na Smíchovské nádraží. Výborná dopravní dostupnost je rovněž na Barrandov se známým aquaparkem, do obchodních center na Zličíně či na mezinárodní letiště Václava Havla.