Kobex Kobelko

International Business Center slaví 20 let a nadále se modernizuje

International Business Center (IBC), známá kancelářská budova v pražském Karlíně, slaví 20. výročí. V roce 1993 byla otevřena jakožto první moderní administrativní komplex v Praze. Díky výhodné poloze a dlouhodobým investicím do modernizace a nových technologií zůstává IBC oblíbeným místem pro firmy, které hledají kancelářské prostory v hlavním městě.

V loňském roce v IBC dokončili modernizaci všech výtahů, společných prostor, hlavních chodeb a toalet. Celková investice včetně standardní obnovy technologií činila téměř 16 milionů korun.

Po celých 20 let se dařilo udržet obsazenost IBC nad úrovní 90 %. Řada nájemců zůstává v IBC od samého začátku, např. společnosti Renault Česká republika, STMicroelectronics nebo Mazars. V uplynulých měsících byly obnoveny nájemní smlouvy s Renault, Mazars a Fincentrum.

„Neustále zlepšujeme úroveň služeb a zvyšujeme jejich rozsah, přitom ceny nájmů jdou dolů. Díky tomu, společně s neustálou modernizací, zůstáváme pro nové a stávající nájemce velmi atraktivní,“ říká Grégoire Lemonnier, Asset Manager IBC.

V IBC také úspěšně obnovili zelený certifikát BREEAM In-Use, v němž budova v roce 2012 získala známku „velmi dobrý“.

IBC je jednou z prvních moderních kancelářských budov Prahy, otevřena byla již v polovině 90. let. Nachází se ve výhodné lokalitě, pět minut chůze od centra města na křižovatce linek metra B a C. Na devíti podlažích nabízí celkem 24 000 m2 kancelářských prostor a 250 podzemních parkovacích míst. Umožňuje pronájem kanceláří o rozloze od 50 m2 do 1 600 m2. Nájemci mohou v budově využívat řadu služeb: kvalitní restaurace a jídelna, školka, roznáška pošty, půjčovna kol zdarma, pronájem skladů a další.