Kobex Okada

Central Park Praha: prodeje v roce 2013 splnily očekávání

Podle analýz, které již tradičně zpracovávají některé developerské společnosti, v loňském roce prodeje nových bytových projektů opět vzrostly. Pozitivní výsledky hlásí také rezidenční projekt Central Park Praha. Ten v roce 2013 prodal celkem 102 bytových jednotek, čímž zcela naplnil své prodejní cíle. Stále si tak drží místo mezi nejúspěšnějšími developery na rezidenčním trhu, které mu přísluší již od roku 2011.

Z průzkumů vyplývá, že se v průběhu minulého roku prodalo cca 5.000 bytů, což značí oproti předchozímu roku opět mírný nárůst. Po razantním propadu v době krize se prodeje bytů začaly od roku 2010 postupně zvyšovat a rok 2013 se již stává srovnatelný s prodeji v předkrizovém období. „Roky, kdy lidé přestali důvěřovat trhu, šetřili a pořízení nového bydlení odkládali, jsou pryč. Trh se postupně stabilizoval a lidé opět kupují nemovitosti pro své bydlení nebo na investici. Potvrzují to i naše statistiky prodejů. V roce 2013 jsme 102 prodanými jednotkami navázali na úspěšné roky 2011 a 2012, během kterých klienti u nás koupili pokaždé kolem stovky bytů,“ uvádí jednatelka společnosti Iveta Krausová. Projekt Central Park Praha zahrnuje celkem 547 bytových jednotek, od malých garsonek přes velké byty až po terasové domy a penthousy. Volných je nyní posledních 76 bytů. „Na trh jsme vstoupili s projektem, který je téměř 11x větší než dnešní průměrný developerský projekt čítající zhruba 50 bytových jednotek. Do dnešní doby jsme tak vyprodali téměř 10 takových standardních bytových projektů,“ vysvětluje Iveta Krausová.

Zájmu lidí o nákup nové nemovitosti napomáhaly zejména snižující se ceny, kdy drtivá většina developerů přizpůsobila ceny i služby poptávce, a také výhodné sazby hypoték, které nabízejí finanční instituce. V Central Parku Praha se ceny bytů pohybují již od 55.000 Kč/m2 vč. DPH. „Jak úspěšné prodeje dokazují, naše ceny trh velmi dobře akceptuje. Klienti za příznivou cenu získávají bydlení vysoké kvality s velkými terasami, se soukromým parkem, nonstop ostrahou, bohatou nabídku služeb a ke všemu jen pár minut od centra. Zájemci navíc pozitivně hodnotí, že jsou naše ceny přehledné a obsahují vše - cenu bytu včetně DPH, sklepa a parkovacího stání,“ dodává Iveta Krausová.