Komatsu potřebu bagr

Radnice v Otrokovicích připravuje obnovu sídliště Moravanské

Otrokovice (Zlínsko) (ČTK) - Radnice v Otrokovicích na Zlínsku připravuje obnovu sídliště Moravanské. Sídliště je před vlakovým nádražím, jsou v něm starší několikapatrové bytové domy. Vzniknou tam nová parkovací místa. Práce začaly v tomto týdnu a potrvají pět týdnů, sdělila dnes ČTK mluvčí radnice Lenka Vaculová.

Na spojnici ulici Bezručova a Olbrachtova přibude 13 parkovacích míst, jejich výstavba bude stát 1,3 milionu korun. "Jedná se o první etapu úprav v rámci plánované revitalizace celého území sídliště, pro které je zpracovaná celková studie. Parkování je navrženo na volné travnaté ploše ve dvou blocích v návaznosti na stávající komunikaci a pakovací stání na protější straně," uvedla mluvčí. Půjde o kolmá parkovací místa, stavbaři upraví části chodníku, plochy pro kontejnery a přístupy do technického suterénu bytových domů.

"Vybudování parkovacích míst je první vlaštovkou, na kterou bude navazovat studie revitalizace celého území. S touto studií zatím stále pracujeme a v nejbližší době ji také hodláme předložit obyvatelům sídliště k připomínkování. Věřím, že lidé uvítají možnost podílet se na tvorbě území, ve kterém žijí a společně se nám podaří vytvořit prostor, kde se jim bude dobře žít," uvedla starostka Otrokovic Hana Večerková (ANO). Ve městě žije kolem 17.000 lidí.