husqvarna

Příbram chystá stavbu parkovacího domu pro 228 aut v Milínské ulici

Příbram 20. října (ČTK) - Příbram chystá výstavbu parkovacího domu pro 228 aut v Milínské ulici. Vznikne na nynějším parkovišti poblíž obchodního centra Skalka naproti křižovatce s Dlouhou ulicí. Radní vzali na vědomí studii, která potvrdila, že výstavba je v daném místě možná. Zároveň rozhodli, že město bude v přípravě projektu pokračovat, řekl dnes novinářům starosta Jan Konvalinka (za ANO).

Plánovaná kapacita parkovacího domu není definitivní, podle radnice se ještě může měnit. Budova má být částečně zapuštěna do terénu, měla by mít čtyři parkovací plochy. Podle místostarosty Martina Buršíka (dříve ANO) bude nyní následovat soutěž na zhotovitele projektové dokumentace.

"Od začátku je to koncipováno tak, aby to byl zelený parkovací dům, aby zapadal do rázu toho místa, byl ozeleněný keři a popínavými rostlinami. Zároveň aby byl co možná nejvíc energeticky soběstačný a nenáročný," uvedl Konvalinka.

Radnice uvažuje o výstavbě pomocí soukromých peněz formou takzvaného PPP projektu (partnerství veřejného a soukromého sektoru). Podle Konvalinky už má náznaky nabídek od některých podnikatelů, kteří by se chtěli na výstavbě a následném provozu domu podílet.