Komatsu potřebu bagr

Přestavba silnice I/48 Bělotín - Rybí získala kladný posudek EIA

Ostrava 20. dubna (ČTK) - Přestavba zhruba osmnáctikilometrového úseku silnice I/48 mezi obcí Rybí na Novojičínsku a Bělotínem na Přerovsku na dálnici získala od ministerstva životního prostředí kladný posudek o vlivu na životní prostředí EIA. Předpokládá se, že stavba začne v polovině letošního roku, dálnice by měla být zprovozněna v polovině roku 2022. Napsal to dnes server e15.cz.

Součástí rekonstrukce nynější čtyřproudé silnice bude podle webu také výstavba protihlukových stěn a 15 mostů, z nichž jeden povede přes železniční trať.

Silnice I/48 je jednou z páteřních komunikací v Moravskoslezském kraji. Dálnice D48 po svém dokončení povede od dálnice D1 v Bělotíně kolem Nového Jičína nebo Frýdku-Místku až po dálniční přechod do Polska v Chotěbuzi na Karvinsku, kde naváže na polskou silnici do Krakova. Z více než 70 kilometrů je už přes 30 v provozu. V současné době se už přestavuje úsek mezi obcemi Rybí a Rychaltice na Frýdecko-Místecku, který má být dokončen v roce 2020. Součástí D48 má být i obchvat Frýdku-Místku, jehož stavba se připravuje už zhruba 20 let, stále se ale zdržuje.