Cime 3 kvartal 2024

Přerov dokončil další zásadní část cyklostezek v centru, v Palackého ulici

Přerov 5. srpna (ČTK) - Přerov dokončil další zásadní část cyklostezky, která protíná centrum města. Jde o cyklostezku v Palackého ulici, stavba téměř kilometrového úseku přišla na 16 milionů korun. Stavební firma ji oficiálně předá městu příští týden, i když stezka ještě není zkolaudována, cyklisté už ji využívají a testují, informoval ČTK Jiří Raba z přerovského magistrátu. Naopak na část cyklotrasy, která by stezku ve směru od Velké Dlážky protáhla přes vybudovaný cyklopodjezd až do Předmostí, si budou muset cyklisté počkat ještě do podzimu, zjistila ČTK.

Stavba 925 metrů dlouhého úseku v Palackého ulici začala loni v říjnu a součástí celé akce bylo i přemístění autobusové zastávky, úprava světelného signalizačního zařízení i veřejného osvětlení. "Cyklostezka přišla na 15 milionů 900 tisíc korun, ale město zaplatí jen 2,1 milionu korun," uvedla náměstkyně přerovského primátora Hana Mazochová (ANO) s tím, že zbylou částku pokryly dotace. Olomoucký kraj přispěl částkou 2,4 milionu korun a 11,4 milionu získalo město z dotací z operačního programu.

Pro přerovské cyklisty jde o novou důležitou tepnu, díky které se mohou bezpečně přepravit od podjezdu v Předmostí až na Komenského ulici. Cyklostezka vede přes okružní křižovatku Velká Dlážka - Nábřeží E. Beneše - most Míru k okružní křižovatce Palackého - Jateční - most Míru- nábřeží PFB. "Dále pokračuje ulicí Palackého až na křižovatku s ulicí Komenského, kde je navázána na stávající cyklostezku," dodal primátor Petr Měřínský (ANO).

Na napojení do místní části Předmostí, kvůli kterému byl loni na jaře vybudován i tubus pod železniční tratí, si však musejí cyklisté počkat. "U cyklopodjezdu stále ještě řešíme problém s přeložkou plynu - vstoupila nám do toho neplánovaně rekonstrukce regulační stanice plynu ve vlastnictví plynáren. Zatím to ale vypadá, že nakonec bude přes všechny obtíže dodržen termín dokončení naší stavby uvedený ve smlouvě o dílo - 3. listopad letošního roku," řekla ČTK mluvčí přerovské radnice Lenka Chalupová.