Komatsu potřebu bagr

Pražská developerská společnost vypsala zakázku na mateřskou školku

Praha 30. listopadu (ČTK) - Pražská developerská společnost (PDS), kterou loni založilo město, vypsala veřejnou zakázku na vypracování projektu mateřské školy s tělocvičnou a komunitním centrem v Sicherově ulici v Praze 14. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman. Jde o první z osmi veřejných zakázek, které PDS plánuje v blízké době vypsat.

Školka má podle mluvčího vzniknout v novém centru čtvrti Na Hutích, kde město plánuje vybudovat také nájemní byty a náměstí s obchody a službami. Zájemci se mohou hlásit do 10. ledna, se stavbou chce město začít příští rok. "Plánujeme, že vedle školky s tělocvičnou, které postaví hlavní město, naše městská část vybuduje dětské hřiště se sáňkovacím kopcem," dodal místostarosta Prahy 14 Radek Vondra (TOP 09).

Ve čtvrti Na Hutích v Kyjích plánuje město do deseti let postavit bytový projekt se 180 až 520 byty, přesný počet bude záviset na plánované změně územního plánu. Kromě toho již radní města schválili přípravu řady dalších projektů nájemního bydlení, a to v Dolních Počernicích, v Nových Dvorech, ve Vršovicích, na Smíchově, na Palmovce, na Ládví a na Zlíchově.

Na zmíněné projekty plánuje PDS vypsat v blízké době dalších pět výběrových řízení a dvě architektonické soutěže. "Naše stavby budou sloužit desetiletí, a proto je důležité, aby měly architektonickou kvalitu, byly přátelské k lidem a životnímu prostředí, účelné a hospodárné," uvedl ředitel organizace Petr Urbánek.

Magistrát zatím podle dřívějších informací svěřil PDS pozemky o rozloze asi 419.000 metrů čtverečních s tržní hodnotou 2,94 miliardy korun. Společnost má mít projekty na starosti po celou dobu schvalovacích procesů až k územnímu rozhodnutí a stavebnímu povolení. Stavět se poté bude různými formami, tedy i ve spolupráci se soukromým sektorem, družstvy či stavebními společenstvími. Cílem je zvýšit bytovou výstavbu v metropoli a urychlit přípravu projektů, která nyní trvá často i více než deset let. Praha se v posledních letech potýká s bytovou krizí a rychle rostoucími cenami bydlení.