Cime bau 2 kvartal 2021

Praha vypíše tendr za 240 milionů Kč na parkovací dům na Dědině

Praha 17. června (ČTK) - Praha vypíše tendr s odhadovanou hodnotou 240 milionů korun na stavbu parkovacího domu pro místní obyvatele v ulici Vlastina na sídlišti Dědina. Rozhodli o tom na dnešním nočním jednání zastupitelé městské části. Parkovací dům má místním nahradit místa, která zmizí při plánované stavbě tramvajové trati. Stavba by podle schváleného dokumentu měla začít příští rok a třípatrový dům nabídne parkování pro 290 aut.

Město plánuje stavbu tramvajové trati z Divoké Šárky na Dědinu, která by měla začít letos v létě. Magistrát v minulosti na základě dohody s Prahou 6 přislíbil náhradu parkovacích míst stavbou parkovacího domu. Ten má podle schváleného dokumentu nabídnout tři nadzemní podlaží a částečně zapuštěný suterén. Budova má být pokrytá popínavou zelení.

Pražský magistrát jinak staví především tzv. P+R parkovací domy, které jsou určeny především pro dojíždějící Středočechy a mají ulevit dopravě v metropoli. Praha loni dokončila na Černém Mostě stavbu P+R parkovacího domu pro 886 aut za zhruba půl miliardy korun. Nedávno zahájila stavbu dalšího u stanice metra B Nové Butovice, ten má nabídnout 400 stání a vyjít na 293 milionů korun. Další domy magistrát plánuje například na Opatově na Jižním Městě nebo na Zličíně.