Cime 3 kvartal 2024

Praha dá dalších 50 mil. Kč na dokončení domova pro seniory v ulici Bojčenkova

Praha (ČTK) - Pražský magistrát poskytne radnici Prahy 14 dalších 50 milionů korun na rekonstrukci domova pro seniory v ulici Bojčenkova, schválili to dnes pražští zastupitelé na svém zasedání. Zařízení se zmodernizuje a rozšíří a zvýší se tak kapacita. Již v minulosti město poskytlo radnici na opravu zhruba 181 milionů Kč, kvůli růstu cen se však rekonstrukce prodražila.

Podle radního města pro finance Zdeňka Kováříka (ODS), který návrh zastupitelstvu předložil společně s primátorovou náměstkyní Alexandrou Udženijou (oba ODS), městská část již dotaci na opravu čerpala, její finanční prostředky však na dokončení nestačí. Důvodem je růst cen stavebních prací a materiálů.

"Zařízení bude prospívat všem, zájem je a bude velký. Tímto materiálem ošetříme rychlé dodělání a užívání," řekl Kovářík.

Díky rekonstrukci se mají zkvalitnit služby i komfort v objektu a navýší se jeho kapacita z 34 na zhruba 57. Zařízení má v budoucnu poskytovat služby i pro obyvatele z okolí, podle dřívějších informací ČTK by v něm mohlo být například kadeřnictví, přednášky, koncerty nebo divadelní představení.

Záměr počítá s opravou budovy a nástavbou třetího patra. V objektu má být osm obytných částí, ve kterých bude žít šest až devět seniorů v jedno nebo dvoulůžkových pokojích. Služba bude určená pro starší obyvatele Prahy 14, kteří potřebují pravidelnou pomoc ošetřovatelů kvůli snížené soběstačnosti.

Současná budova vznikla na konci 70. let minulého století jako budova jeslí a v 90. letech byla přestavěná na zařízení pro seniory.