husqvarna

Praha 5 dokončila rekonstrukci polikliniky na Barrandově za 43 mil. Kč

Praha 25. srpna (ČTK) - Radnice Prahy 5 dokončila rekonstrukci polikliniky v Krškově ulici na Barrandově za 43 milionů korun. ČTK o tom v tiskové zprávě informovala mluvčí městské části Lenka Abessi. Opravy se týkaly zateplení, klimatizace nebo oken a podle radnice přinesou energetické úspory. Do provozu ordinací práce významněji nezasáhly.

"Rekonstrukcí celého pláště budovy a klimatizace se podařilo vytvořit komfortní zázemí pro lékaře, sestry a také pro pacienty. Za velmi důležité považuji snížení energetické náročnosti na provoz polikliniky," uvedla starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Poliklinika se podle informací radnice dočkala nové omítky a cihlových obkladů. "Nezbytná byla výměna oken a slunolamů u vstupního portálu polikliniky. V rámci úprav se přesunuly venkovní klimatizační jednotky z pláště budovy na střechu objektu," dodala mluvčí.

Práce na budově z 80. let minulého století trvaly 11 měsíců a podle místostarosty městské části Lukáše Herolda (ODS) se chodu polikliniky významněji nedotkly. "Docházelo pouze k drobným provozním omezením, která byla nezbytná kvůli nutným stavebním úpravám," uvedl.