Komatsu potřebu bagr

Práce na silnici I/2 mezi Malínem a Novými Dvory mají být hotové do konce srpna

Kutná Hora a (ČTK) - Práce na silnici I/2 mezi Malínem a Novými Dvory u Kutné Hory mají být hotové do konce srpna. Skončí tak omezení, kdy motoristé jezdí po mostním provizoriu jedním pruhem v každém směru a rychlost je tam snížená na maximálně 20 kilometrů za hodinu. Vznikl jeden nový most přes říčku Vrchlici, na který teď dělníci pokládají izolační vrstvy, druhý most nad silnicí I/38 nyní čeká oprava povrchu. ČTK o tom dnes informoval Jiří Veselý z Ředitelství silnic a dálnic.

Nově postavený most už absolvoval tlakové zkoušky a pokračuje pokládání hydroizolačních vrstev. "Z původního mostu, který jsme kvůli jeho špatnému technickému stavu letos v lednu zbourali, zůstaly pouze pilotové základy a na nich postupně budujeme nový, odolnější most," popsal Veselý.

Obnova více než kilometrového úseku silnice I/2 na trase Malín – Nové Dvory pokračuje už druhým rokem. Zahrnuje mimo jiné výměnu asfaltového povrchu na průtahu Malínem, na větvích mimoúrovňové křižovatky se silnicí I/38, odvodnění vozovky a dva mosty. Zhotovitelem je společnost M-Silnice, náklady přesáhnou 77 milionů korun bez DPH.