husqvarna

Plzeňský obvod Doubravka opraví starou školu a přestěhuje tam svůj úřad

Plzeň (ČTK) - Reprezentativní a zejména dostatečné vlastní zázemí by měl zhruba za tři roky získat čtvrtý plzeňský obvod Doubravka, jehož úřad dlouhodobě sídlí v nevyhovujících prostorách. Obvod opraví 120 let starou budovu školy na Masarykově ulici a přestěhuje tam své kanceláře a úředníky. Rozpočet na rekonstrukci se pohybuje kolem 170 milionů korun, na nákladech se bude podílet magistrát a částečně také Doubravka, která už schválila uvolnění deseti milionů na první etapu rekonstrukce, řekl dnes ČTK starosta obvodu Tomáš Soukup (ANO).

Historická budova základní školy z roku 1902 projde během následujících dvou let kompletní rekonstrukcí a počítáno je také s přístavbou. Objekt je od roku 2017 prázdný, naposledy ho v letech 2006 až 2013 využívala plzeňská konzervatoř. "Zásadní je přestěhování úřadu z nevyhovující budovy v Mohylově ulici a z nájemních prostor. Doubravka získá reprezentativní zázemí pro konání svateb a dalších společenských a kulturních akcí. Do prostor úřadu bude možné rozšířit činnost Doubraveckého klubu. V neposlední řadě dojde také k úpravě přilehlého parku," popsal Soukup. Po letech, kdy Doubravka usiluje o vlastní nové prostory pro svůj úřad, se podle něj podařilo dosáhnout reálné dohody a příslibu vedení města o financování rekonstrukce.

S rekonstrukcí budovy by se mělo začít příští rok, kdy si Doubravka připomene 100. výročí připojení k Plzni. Do nových prostor by se měl úřad stěhovat zřejmě na jaře 2026. "V současné době jsou vytvořeny všechny potřebné projektové stupně od studie, po stavební povolení až po prováděcí dokumentaci," řekl starosta.

Kromě rekonstrukce historického pláště budovy musí objekt projít kompletní vnitřní rekonstrukcí. Na návrhu interiéru by zástupci obvodu rádi spolupracovali s místní Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity. Vzniknout by měl víceúčelový sál, který by mohl sloužit jako obřadní síň či prostor pro menší společenské akce. V plánu je také přístavba a obnova přilehlého parku, v němž vznikne také místo pro oddávání. Rekonstrukce je podle místostarosty Zdeňka Mádra (ODS) dalším krokem v dlouhodobé koncepci obvodu vytvořit z přilehlého Habrmannova náměstí přirozené centrum obvodu. Vznikne také důstojné pietní místo letců z druhé světové války i obětem bombardování v dubnu roku 1945, doplnil Mádr.