husqvarna

Parkovací věž se se na opavském sídlišti Kateřinky stavět nebude

Opava 18. listopadu (ČTK) - Parkovací věž se se na opavském sídlišti Kateřinky stavět nebude. Místní obyvatelé o takové řešení problému s nedostatkem parkovacích míst nemají zájem. Vedení opavské radnice to zjistilo prostřednictvím dotazníku. Pouze šest procent účastníků totiž projevilo zájem si v takové stavbě parkovací místo pronajmout. ČTK to dnes řekl mluvčí opavské radnice Roman Konečný.

Z dotazníku sice vzešlo, že potřebu vybudování nových parkovacích míst v Kateřinkách cítí velká většina respondentů, řešení ve formě parkovací věže ale preferuje jen menší část. Pouze šest účastníků průzkumu by uvažovalo o případném pronájmu místa. Zakoupení parkovacího místa za ceny v rozmezí od 100.000 do 600.000 korun by zvolilo okolo 23 procent obyvatel.

"Městský projektový tým bude s těmito daty i nadále pracovat a navrhne nové možnosti, jak parkování v Kateřinkách řešit," řekl Konečný.

Kvůli prudkému nárůstu počtu vozidel už kapacita parkovišť v Opavě a také v Kateřinkách nestačí. Město mělo několik variant. "Na klasický nadzemní parkovací dům není v Kateřinkách dostatek vhodných ploch v majetku města. Podzemní parkoviště by pak bylo neúnosně drahé. Jednou z možností, jak rychle problém aspoň částečně vyřešit, by byla právě stavba parkovacích věží. Město by tuto jednoduchou stavbu postavilo, zájemci by v ní mohli mít za úplatu blokované místo," uvedl mluvčí.

V současné době město vlastní dva parkovací domy. Jeden je na náměstí Osvoboditelů, druhý vedle nádraží Opava východ. Plánuje se stavba dalšího, a to v blízkosti Slezské nemocnice. V jednání jsou také další případné varianty a místa na stavbu v Kateřinkách a Kylešovicích.