husqvarna

Opravy o prázdninách omezí dopravu v pražské Malešické ulici

Praha (ČTK) - Pražská Technická správa komunikací (TSK) začne v pondělí 3. července s opravami Malešické ulice v úseku od křižovatky s ulicí Na Jarově po ulici Za Vackovem. Nejprve opraví křižovatku, která bude do 9. července pro osobní auta úplně uzavřena, projede jenom MHD. Následovat budou od 10. července do 6. srpna práce na silnici směrem na Žižkov, při kterých bude uzavřen vždy jeden pruh a průjezd bude zachován po polovinách vozovky. ČTK to sdělila mluvčí TSK Barbora Lišková.

Vybraná firma Porr podle Liškové vyfrézuje deset centimetrů povrchu vozovky, která je ve špatném stavu. "Vyměněné či vyrovnané budou obruby a lokální opravou projdou také chodníkové plochy v litém asfaltu," dodala mluvčí.

S opravami souhlasilo i vedení Prahy 3. "Úsek je dlouhodobě ve velmi špatném stavu a musí být neustále udržován pomocí lokálních oprav výtluků. Tento stav je z dlouhodobého hlediska neudržitelný," stojí dokumentu, který nedávno schválila rada městské části. I když v tomto roce opravy zkomplikují práce v ulici Jana Želivského, vzhledem k dalším okolnostem je podle radnice údržba potřebná.

Řidiči budou moci úsek objet ulicemi K Červenému dvoru, Na Palouku, Počernická a Dřevčická. Upraveny budou trasy autobusových linek 146 a 155.