Komatsu potřebu bagr

Na investice do škol v Brně-serveru půjde letos skoro 100 milionů

Brno 13. dubna (ČTK) - Na rekonstrukce a stavby školských zařízení v městské části Brno-sever letos půjde téměř 100 milionů korun. Většinu peněz na to městská část získala z magistrátu, zbytek zaplatí sama. Novinářům to dnes řekla místostarostka Brna-severu Miriam Kolářová (KDU-ČSL). Nejvýznamnější akcí za 65 milionů bude výstavba nové mateřské školy Sýpka v místě staré, kterou bylo potřeba zbourat.

Školka s kapacitou 75 míst by podle Kolářové mohla začít sloužit od letošního října. Dotace z magistrátu přesahuje 60 milionů korun a několik milionů uvolnila městská část. Stará školka se dvěma třídami byla zavřená od roku 2011 kvůli špatnému stavu.

Částka 12,5 milionu korun bude směřovat na práce v Základní škole Vranovská, kde se řeší sanace vlhkosti suterénu, který by poté mohl sloužit jako šatny. Magistrát poskytl deset milionů korun a zbytek pokryje městská část. Rekonstrukce počítá i s vybudováním výtahu a přestavbou školy na bezbariérovou.

Pět až deset milionů korun bude stát rekonstrukce varny, topení a rozvodů v Mateřské škole Slavíčkova. "Škola rekonstrukci akutně vyžaduje. Stavební práce neumožňují bohužel prázdninový provoz ani v omezené formě. K dispozici proto budou ostatní školky v naší městské části," dodala Kolářová. Většinu peněz pokryje město.

Za sedm milionu se dočká nových oken a fasády Základní škola J. A. Komenského, kde se v minulosti řešila sanace vlhkosti suterénu se šatnami. Náklady na výměnu oken a novou fasádu pokryje město.

Základní škola Zeiberlichova bude mít za dva miliony novou střechu a nátěr fasády a za stejnou částku se vytvoří projektová dokumentace na mateřskou školu o třech třídách, která by měla být v Dohnalově ulici.

Brno má 140 mateřských a 70 základních škol, většinu z nich spravují městské části.