Komatsu potřebu bagr

Na dálnici D1 u Bohumína se bude od 20. září opravovat most

Bohumín (Karvinsko) 15. září (ČTK) - Na dálnici D1 u Bohumína na Karvinsku se bude od 20. září opravovat most. Řidiči kvůli tomu musí měsíc počítat s dopravním omezením, levý pás dálnice tam bude až do 26. října neprůjezdný. ČTK to dnes sdělil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Miroslav Mazal.

Oprava se týká mostu na 366. kilometru dálnice u bohumínské části Vrbice. "Součástí opravy za cca 43,64 milionu korun bez DPH bude výměna izolace pod silnicí mezi mostními závěry," uvedl mluvčí. Současná izolace pod římsami zůstane a podél říms ve zpevněné krajnici bude napojena na nové asfaltové pásy.

"Na mostě jsou aktuálně evidovány poruchy ve vozovce u mostních závěrů na straně nosné konstrukce. Stříkaná polyuretanová izolační vrstva nemá dostatečnou přilnavost k podkladu a dochází tak k postupnému poškozování vozovkových vrstev směrem od mostního závěru," uvedl Mazal.

Dálnice D1 (tehdy D47) mezi Ostravou a Bohumínem byla otevřena v roce 2007. Už sedm měsíců po otevření se tam ale musely dělat opravy, protože povrch dálnice se na několika místech zvlnil a objevily se i závady na mostech. Jízdu po dálnici v Ostravě provázejí neustálá omezení a provizorní opravy. Už dříve ŘSD uvedlo, že za několik let tam dálnici čeká uzavření a důkladná rekonstrukce za 4,2 miliardy korun.

vpl dr