Cime 3 kvartal 2024

Na D11 u Prahy začne oprava vozovky za 788 mil., potrvá do října

Praha 29. března (ČTK) - Na dálnici D11 u Prahy začne v pátek oprava vozovky. Rekonstrukce se týká úseku od začátku dálnice v Praze až po osmý kilometr dálnice u Jiren u Prahy. Součástí projektu za téměř 788 milionů korun je také rekonstrukce křižovatkových větví spojujících dálnici s Pražským okruhem. ČTK to řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Studecký.

Kromě samotné vozovky počítá ŘSD také s modernizací dalších zařízení dálnice, jako je například kanalizace. Práce budou zahájeny v pátek 30. března, kdy ŘSD začne instalovat dopravní značení. Po celou dobu rekonstrukce budou řidičům k dispozici dva pruhy v každém směru, pouze od pátku 30. března do pondělí 2. dubna budou mít oba směry k dispozici pouze jeden pruh, a to kvůli instalaci dopravního značení.

Jako první opraví ŘSD jízdní pás ve směru z Prahy na Hradec Králové. Oprava tohoto směru by měla skončit v říjnu. Příští rok v dubnu pak přijde na řadu druhý směr, který bude dokončen v září 2019.

Opravy se uskuteční v rámci celkové modernizace D11 v úseku od Prahy až po Sadskou na Nymbursku. První část v tomto úseku opravilo ŘSD již v roce 2008. Zatím poslední modernizace se v tomto úseku uskutečnila loni, kdy ŘSD opravilo úsek mezi 25. a 18. kilometrem ve směru na Prahu.