Mezinárodní pracovní týmy stále více využívají v komunikaci AI.Zabraňuje neporozumění
V současné pracovní praxi, kdy stále více schůzek a jednání probíhá online na callech, roste zejména u mezinárodních týmů používání umělé inteligence. Pomáhá totiž zabraňovat problémům v komunikaci, které plynou z neporozumění. A navíc šetří čas automatizací zápisů.
Ve firemní praxi se často setkáváme s problémy, které vznikají z neporozumění na základě jazykové bariéry. Mezinárodní týmy totiž v posledních 5 letech zintenzivnily online komunikaci, která je často pro mnoho zaměstnanců náročnější než komunikace osobní. Přeci jen jakákoliv bariéra v těchto případech ubírá porozumění a přináší do týmů komplikace. Mezinárodní pracovní týmy, kterých je v ČR zhruba 20 %, dlouhodobě řeší problémy, které plynou z neporozumění zapříčiněných jazykovou bariérou. I když tyto týmy kladou často velký důraz na jazykovou vybavenost, přesto často dochází k chybám.
Díky technologii rozpoznávání a překladu řeči dokáží pokročilá AI zařízení při online hovorech automaticky překládat a titulkovat rozhovory v reálném čase. Jednotliví účastníci jsou pak zcela orientovaní v diskusi a odpadá veškeré neporozumění. Cabolo Multimedia je konferenční systém, který za účelem automatického přepisu multimédií v jednom zařízení soustředí audio, video a text. Automaticky a v reálném čase nahrává, přepisuje, překládá a titulkuje audio a video.
„Cabolo Multimedia přenáší obrazový záznam z jednání, v reálném čase jej překládá a vytváří titulky. Multimediální soubor, který je tvořený zvukem a textem, je pak okamžitě připraven ke čtení. To vše probíhá automaticky. K dispozici jsou pak při prezenčních, hybridních či online schůzkách a účastníci mohou klidně hovořit ve své vlastní řeči. Cabolo Multimedia v reálném čase rozpozná více než 30 jazyků a do více než 60 jazyků překládá,“ říká Michal Černý ze společnosti Audiopro.
A technologie pak dokáže ještě mnohem více. Z jednání totiž rychle vytvoří bezchybný zápis i s archivací. Tato funkce navíc zajišťuje, že zápisy z jednání nejsou jen souvislým blokem textu, ale jsou jasně rozděleny podle toho, kdo mluvil. Tento způsob přepisu zahrnuje i pauzy a interpunkci, což výrazně zlepšuje čitelnost a srozumitelnost záznamů. Nová technologie velice snadno pomůže uspořádat programy schůzí, evidovat docházku, formalizovat otevřená či tajná hlasování, a navíc spravovat všechny jazyky.
„Rozmach nových technologií, které zaměstnancům mohou usnadnit stále více práce, však také vytváří rostoucí potřebu kontinuálního vzdělávání, bez kterého nové možnosti nedokážou lidé efektivně využít,“ dodává Jan Dvořák, výkonný ředitel Počítačové školy GOPAS.
AI technologie se tedy stávají nepostradatelným nástrojem pro efektivní komunikaci v globálních týmech. Zápisy z jednání mohou být automaticky generovány a distribuovány ke všem účastníkům, což šetří čas a zajišťuje přesnost. Automatizace zápisů také umožňuje soustředit se na důležitější aspekty projektů.
„Využívání a adaptace nových technologií, stejně tak pracovní pozice, kde se mohou učit novým věcem a posunovat se, patří k hlediskům, které lidé v zaměstnání stále více oceňují,“ dodává Tomáš Pavlíček z portálu Atmoskop.cz.
Zdroj: Petr Jarkovský - ASPEN.PR