Komatsu potřebu bagr

Systém vytápění LARX

Ještě donedávna bylo podlahové topení spíše luxusem s mnoha kompromisy. Moderní systém vytápění LARX z něj udělal efektivní, komfortní a dostupný zdroj topení. Už nikdy nepocítíte studenou podlahu. Může sloužit jako jediný zdroj tepla i jako doplňkové vytápění pro komfort ve vybraných místnostech.

Topné uhlíkové fólie

Topné uhlíkové fólie jsou efektivním a bezúdržbovým systémem vytápění, fungujícím na principu přímé přeměny elektrické energie na teplo. Jejich regulace je jednoduchá a bez složitých zařízení. Uhlíkové topné fólie jsou vhodným způsobem vytápění pro moderní ekologické a úsporné stavby.

Elektrické podlahové vytápění s využitím topných fólií skýtá spoustu výhod. Mezi ty největší patří nízké náklady na pořízení a provoz, bezúdržbovost a celoplošnost. Systém vytápění LARX se díky jeho malé tloušťce hodí do všech typů staveb a rekonstrukcí. Elektřina je nejdostupnějším a nejrozšířenějším zdrojem energie, v dnešní době je připojena v každé domácnosti. Topit elektřinou je tedy z pohledu logistiky nejjednodušším a nejefektivnějším způsobem vytápění nejen rodinného domu. Topné fólie jsou navíc bezúdržbové, nikde se nic netočí (kompresory, čerpadla, větráky), nikde neproudí voda, nikde nic nehučí a nekladou nároky na cenný obytný prostor.

Topné rohože

LARX Heating Mat LSDTS topná rohož je osvědčené připravené řešení pro podlahové vytápění místností s dlažbou. Topná rohož se samolepící vrstvou pro jednoduchou pokládku. Přímo na rohož se nanáší flexibilní lepidlo a pokládá dlažba. Po nastřihnutí nosné tkaniny lze rohož ohnout do jiného směru, jednoduše tak lze pokrýt celou místnost jedním pruhem. Jednotlivé pásy lze libovolně paralelně spojovat až do celkového výkonu 2 300 W pro 10 A jistič a kabeláž 1,5 mm².

Její největší a pro nás nejdůležitější výhodou je to, že se instaluje přímo pod dlažbu do montážního flexibilního lepidla, nezvyšuje tak skladbu podlahy a je použitelná i při rekonstrukcích koupelen ve starší zástavbě.

Topné uhlíkové fólie a topné rohože LARX Heating Mat lze zakoupit na našich stránkách ve velkoobchodním prodeji. Systém vytápění LARX je nyní tedy komplexním řešením pro vytápění jakéhokoliv prostoru, nezávisle na zvolené podlahové krytině. Výška celého systému vytápění ve skladbě podlahy je zanedbatelná. Kombinace topných fólií a topných rohoží umožňuje instalaci podlahového vytápění i do prostor, kde by to s tradičním "vodním" podlahovým topením nebylo možné realizovat, např. rekonstrukce bytů ve starší zástavbě.

Životnost správně instalovaného elektrického vytápění je v řádu mnoha desítek let, na provedení instalace podlahového vytápění se tedy vyplatí dbát již při výběru topného prvku. Pokud si nejste jisti, jestli využít topné fólie nebo topné rohože, neváhejte a kontaktujte nás přes kontaktní formulář na našem webu, rádi Vám poradíme nejvhodnější řešení pro Váš projekt.