Kobex Dressta

Společnost Ecophon uvádí na trh nový akustický systém Ecophon Master Matrix

Praha, 11. 5. 2014 - Ecophon Master™ Matrix je nejnovější inovací od společnosti Ecophon. Jedná se o systém závěsných akustických stropních panelů, které jsou instalovány ve velkoplošných prostorách a kancelářích, kde pomáhají vytvářet ideální zvukové podmínky a snižují hladinu hluku. Systém, který je v současnosti v patentovém řízení, je ideální pro budovy s tepelně aktivovanými stavebními systémy, kde umožňuje cirkulaci vzduchu a tepelnou výměnu. Zároveň je stoprocentně recyklovatelný.

Závěsné akustické stropní panely jsou nezbytnou součástí moderních kancelářských a jiných velkoprostorových staveb, kde vytváří komfortní pracovní prostředí. Systém Ecophon Master Matrix se instaluje pomocí speciálního závěsného mechanismu, který zaručuje snadné vyklopení všech jednotlivých panelů z nosného rastru či jejich plnou demontáž. Panely jsou dodávány v sedmi různých modulech. Vzhledem k naprosté svobodě v rozmisťování panelů podhledu a celkové přesnosti umožňuje výrobek Master Matrix instalaci plovoucího akustického stropního systému inspirovaného vzory a pravidelností.

„Studie dokazují, že hluk v kanceláři vyrušuje od práce a lidský mozek potřebuje dlouhý čas k tomu, aby se dokázal znovu soustředit. Hlučné prostředí také zhoršuje intelektuální výkonnost a schopnost řešit složitější úkoly. Akustické systémy instalované především ve velkoprostorových kancelářích typu „open space“ tyto negativní efekty snižují a přispívají tak k vyšší pracovní produktivitě. Systém Master Matrix snižuje úroveň hluku, zlepšuje srozumitelnost řeči a snižuje dobu dozvuku. Je vyráběn v souladu se zákonnými normami dle nařízení vlády č. 272/2011, které stanovují hygienický limit a požadavky na hladinu hluku na pracovištích,“ říká Petr Magda, obchodní ředitel společnosti Ecophon.

Instalace panelů systému Master Matrix je velmi jednoduchá a rychlá. Díky speciální spojce se panely snadno a přesně dostanou do správné pozice v nosném rastru na stropě. Zároveň je každý panel jednoduše demontovatelný zespodu. Ve stropním podhledu bývají často umístěny elektrické kabely a rozvody ventilačních systémů. Snadné odklopení panelů tak zajišťuje rychlý přístup do stropní dutiny v podhledu. Všechny panely jsou dodávány s již předinstalovanými šroubovými kotvami z výroby, což zaručuje jednoduchou a správnou instalaci bez zbytečných dodatečných úprav.

 

Novinka pro budovy s tepelně aktivovanými stavebními systémy (TABS)

V zájmu zlepšení energetické účinnosti pronikly do stavebního procesu nové technologie. Chladicí systémy moderních budov jsou v mnoha případech instalovány do masivních stropů. Oproti tomu tepelně aktivované stavební systémy (TABS) dokáží ochlazovat kancelářské budovy bez nutnosti instalovat klimatizaci, a jsou tak vysoce energeticky účinné. Pro realizaci těchto projektů však není možno použít celoplošné akustické stropní systémy, neboť brání chladicí funkci betonu.

„Master Matrix je pro budovy s TABS ideální. Instalace systému v oddělených řadách umožňuje cirkulaci vzduchu. Zároveň naše měření ukazují, že při 60% pokrytí systémem jsou akustické výsledky velmi dobré a mají minimální vliv na tepelné účinky. Konečně máme systém, který vytváří zdravé pracovní prostředí i v budovách s tepelně aktivovanými stavebními systémy,“ upřesňuje Petr Magda.

100% recyklovatelný

Stejně jako všechny systémy Ecophon, je i Master Matrix recyklovatelný. Systémy Ecophon obsahují největší podíl recyklovatelných materiálů ze všech dostupných výrobků na trhu. „Panely jsou vyrobené ze skelného vlákna s využitím více než 70 % recyklovaného skla a pojiva na rostlinné bázi, díky čemuž jsou lehké a snadno se přepravují. Podhled Master Matrix je navržen pro celé panely a není tedy potřeba řešit dořezové kusy a odpad na místě montáže. Je tak zároveň výbornou volbou i s ohledem na životní prostředí,“ dodává Petr Magda.