Komatsu potřebu bagr

Pro esteticky náročné aplikace: odvodnění terasy nerezovým štěrbinovým žlabem

Odvodnění teras, menších pochozích ploch nebo okolí bazénů mívají vysoké požadavky na estetiku. U menších ploch investoři více sledují zpracování stavebních detailů, finálních povrchů a všímají si i způsobu odvodnění. Pro esteticky náročné aplikace se proto při odvodnění používají nerezové štěrbinové žlaby.

Soukromý investor rodinného domu v Klánovicích u Prahy si přál téměř „neviditelné odvodnění“, které by nerušilo design celoplošně položené podlahy terasy se skleněným zábradlím.

Projektant navrhl využití nerezového štěrbinového žlabu RONN-MEA Nerez R4200, jehož celonerezové provedení zaručuje životnost a chemickou odolnost po celou dobu životnosti stavby.

Stavba je umístěna u lesa, takže problém se zvýšeným výskytem jehličí a listí byl vyřešen vpustí s objemným košem na hrubé nečistoty. Byla tak zachována plná průtočnost štěrbiny s omezenou stavební výškou. Výhodou systému RONN-MEA je možnost flexibilní reakce na požadavky zákazníka vzhledem k tomu, že má kontrolu nad výrobou nerezového systému.

Návrh nerezového odvodnění řeší projektanti společnosti RONN-MEA vždy individuálně. Projekční servis RONN-MEA pomůže s návrhem řešení zdarma.

Autor: Ing. Jan Ochec, RONN Water Management, s.r.o.

Podrobné informace o řešení a servisu na www.ronn.cz.

Foto: Odvodnění terasy rodinného domu v Klánovicích s nerezovým štěrbinovým žlabem RONN-MEA Nerez R4200