Master Therm tepelná čerpadla s.r.o

Před stavbou domu musíte vědět, na čem nejvíc ušetřit, radí odborník

Stavíte dům a přemýšlíte, na čem nejvíc ušetřit? Určitě vás napadne zdění, střešní krytina nebo okna. Snížit výdaje se dají ale také na tom, do čeho byste to normálně neřekli. Například na hutních materiálech.

 

„Často se jedná části domu, které nejsou na první pohled vidět, ale ve skutečnosti jsou významnou nákladovou položkou,“ tvrdí Petr Přerovský, produktový manažer ze společnosti KONDOR, která se zaměřuje na prodej a dělení hutních materiálů.

aecgcmkw6k6euqyl1vas.jpg

Právě hutní materiály jsou důležitou součástí většiny menších i větších konstrukcí. Například bez betonářské výztuže nebo svařovaných kari sítí se neobejdete při stavbě základů ani terasy. A pokud víte jak, můžete na nich ušetřit nemalou částku.

 

Dělení bez prořezu šetří čas i peníze

Každá stavba je jedinečná a vyžaduje materiál upravený na míru. Dejte proto přednost prodejcům, kteří vám nabídnou cenově výhodné doprovodné služby. „Naši zákazníci oceňují především to, že materiál si u nás mohou nejen objednat, ale také si ho nechat zpracovat přesně podle potřeby,“ uvádí Petr Přerovský. Zájem je podle něj o armování, ohýbání plechů, žárové zinkování, ale také menší zámečnické práce.

 

Veškeré zboží je navíc děleno bez prořezu. Zákazník tak dostane materiál nařezaný v čisté délce a beze zbytků. „Týká se to veškerého tyčového materiálu a nosičů, které jsou v nabídce. Výhodou je také rychlost, protože zboží připravíme už druhý den od objednávky,“ říká Přerovský.

 

Své služby včetně dělení bez prořezu navíc KONDOR nabízí na každé ze svých osmi provozoven dostupných po celé republice.

 

Dejte si pozor na pochybné prodejce

Stavba domu je investicí na několik desítek let. Zákazník by se tak měl předem přesvědčit, u koho stavební materiál nakupuje. A to zejména v případech, kdy mu je nabízen za podezřele nízkou cenu. „Opravdu nízká cena je většinou zárukou toho, že se jedná o materiál od pochybných prodejců,“ upozorňuje Přerovský a dodává, že KONDOR kvalitu nabízeného zboží kontroluje nákupem pouze od prověřených výrobců.

 

Společnost KONDOR nabízí také další zboží, které oceníte nejen při stavbě nového domu. Celkový sortiment čítající přes 3000 produktů zahrnuje například posuvné brány, pletivo na plot nebo nerezové zábradlí.