Dělením hutních materiálů šetříte čas i peníze. Třeba při stavbě domu

Hutní materiály jsou základem každé větší i menší budovy. Neobejdou se bez nich drobní zámečníci, výrobci ocelových konstrukcí ani stavební firmy. Jak ale sehnat jen takové množství materiálu, jaké skutečně potřebujete?

Řešení poskytují společnosti, které kromě prodeje hutních materiálů nabízí také jejich dělení. Materiál vám tak dodají v takových rozměrech, jaké právě potřebujete.

„Nejčastěji se jedná o dělení ocelových nosníků, úhelníků, jeklů, kruhové a pásové oceli a výpalků z plechů,“ vyjmenovává Petr Přerovský ze společnosti KONDOR produkty, o jejichž dělení mají zákazníci největší zájem.

Bruskám i autogenům už odřezalo. Zvolte rychlejší a levnější metodu

K dělení hutních materiálů se nejčastěji používají pásové a kotoučové pily. Kotoučové pily zvládnou i oboustranné vícenásobné řezy a na rozdíl od těch pásových umožňují přesnější dělení s tolerancí pouze 0,2 mm u rovného řezu a 0,3 mm v případě úhlového řezu. To oceníte, zejména pokud jednotlivé profily potřebujete svařit k sobě.

Dnes už navíc neplatí, že dělení pomocí kotoučových a pásových pil je pouze nákladnější alternativou řezu bruskou nebo autogenem. „Pily už dnes materiál nadělí mnohem rychleji a především levněji než dříve,“ vysvětluje Přerovský hlavní důvody, proč dát přednost právě řezu pilou.

Oproti brusce i autogenu máte také záruku kvality řezu a jistotu, že kupujete přesně takovou délku, kterou si skutečně objednáte. Díky tomu už nemusíte provádět žádné dodatečné úpravy.

Za zbytky neplatíte

Při výběru dodavatele hutních materiálů dejte přednost tomu, který nabízí možnost dělení materiálu bez prořezu. To znamená, že do konečné ceny nejsou započítány odřezané zbytky a platíte pouze za čistou délku. „Službu provádíme v centrálním skladu, odkud si zboží můžete nechat dovézt na některou z našich poboček nebo kamkoli jinam,“ uvádí Přerovský.

Zákazník dostane nařezané zboží svázané v balíku, což usnadňuje převoz i manipulaci s nákladem. „Každou zakázku navíc opatřujeme také štítkem s popisem, na kterém najdete typ materiálu, počet kusů i konkrétní délky,“ doplňuje Přerovský.

Společnost KONDOR kromě prodeje a dělení hutních materiálů nabízí také další služby od žárového zinkování, přes ohýbání betonářské výztuže a sítí až po drobné zámečnické práce. V nabídce společnosti navíc naleznete vše potřebné pro jakoukoliv stavbu: spojovací materiály, nerez výrobky, ocelové výrobky, chemické kotvy a další.