Cime 3 kvartal 2024

Budoucí technologie na veletrhu AMPER již dnes

Veletrh AMPER je největším B2B veletrhem v oblasti elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení v ČR i na Slovensku. Pravidelně se jej účastní více než šest stovek vystavovatelů z tuzemska i zahraničí a navštíví jej až 40 tisíc odborníků i nadšenců. Veletrh AMPER pořádaný společností TERINVEST proběhne ve dnech 19. – 22. 3. 2019 na brněnském výstavišti.

Aktuální trendy z oblasti řešení pro inteligentí domy, továrny či celá města a Průmyslu 4.0

V posledních několika letech sledujeme na veletrhu nástup novinek z oblasti Průmyslu 4.0 a IoT (Internet věcí), Smart Grids (inteligentní sítě) a Smart City (chytrá města). Digitalizace průmyslu nebo jinými slovy - Průmysl 4.0 bude na AMPER 2019 skloňován téměř na každém stánku. Středem společné expozice firem RITTAL a EPLAN ENGINEERING bude představení nového systému řadových skříní VX25, který byl vyvinut s ohledem na požadavky na zvýšení produktivity a Průmyslu 4.0.

Společnost ABB na veletrhu AMPER ukáže, jak bude vypadat budoucnost. Návštěvníkům jejich stánku 4.10 v hale P představí produktové novinky, které spoluvytváří chytré domácnosti, domy, továrny i celá města. ABB zároveň oslaví důležitý milník, a sice 5 milionů prodaných kusů vypínačů populární řady Levit. Chybět také nebude robot YuMi nebo nejmodernější nabíječky pro elektromobily. Efektivním ovládáním domácností se na veletrhu bude zabývat například společnost Legrand, HDL Automation, ENIKA.CZ, Teco, Niko Slovakia, ELKO EP či Jablotron Alarms. Významné výročí na veletrhu oslaví významný dodavatel výrobků pro elektrotechnickou infrastrukturu, společnost OBO BETTERMANN. Komponenty pro automatizaci a elektroinstalace budou na významné výstavní ploše v hale P prezentovány společností SCHMACHTL CZ.

Prezentace novinek i diskuze s odborníky

Návštěvníci veletrhu mají jedinečnou možnost získat na jednom místě praktické informace od vystavovatelů těchto chytrých řešení a současně o nich diskutovat na celé řadě odborných konferencí. Zástupci municipalit mohou uvítat jedinečný koncept odborné konference „Smart city v praxi IV“, která proběhne 19. 3. Dvoudenní seminář mapující úskalí změn elektrotechnických norem v oblasti Strojních zařízení osloví revizní techniky i projektanty dne 20. – 21. 3. Diskuze na nejvyšší odborné úrovni bude probíhat v rámci FÓRA AUTOMATIZACE, FÓRA ENERGETIKY nebo na COMPUTER Stage přímo v přední hale P. Na veletrhu AMPER se koná i dvoudenní 34. Celostátní setkání elektrotechniků. Na konferenci Perspektivy elektromobility naváže návštěvníky oblíbený program AMPER MOTION, která slibuje pestrou přehlídku elektromobilů. Pro návštěvníky jsou také připraveny tematicky zaměřené trasy v rámci programu AMPER TOUR

Více informací o veletrhu naleznete na www.amper.cz

Obr. – Prezentace společnosti ABB na veletrhu AMPER 2018