Komatsu potřebu bagr

Lidé v Tuchoměřicích u Prahy odmítli v referendu stavbu kasin

Tuchoměřice (u Prahy) (ČTK) - Obyvatelé Tuchoměřic u Prahy hazard v obci nechtějí. Rozhodli o tom v pátek v místním referendu. Investoři plánovali na dvou místech v obci stavbu kasin. Referenda se zúčastnilo 714 voličů z celkových 1163, což je 61,4 procenta. Proti bylo 603, tedy 84,5 procenta z odevzdaných platných hlasů. Referendum je podle zákona platné. Výsledky zveřejnila obec dnes po půlnoci na svých webových stránkách.

"Jsem rád, že referendum je platné a závazné pro zastupitelstvo a že jsme dostali jasný mandát, jak pokračovat," řekl dnes ČTK starosta Pavel Cihlář (nez.). Na dalším jednání zastupitelstva předloží k projednání vyhlášku, která zakazuje hazard na celém území obce, doplnil.

Součástí referenda byla i druhá otázka, a to, zda lidé souhlasí se zřízením obecní policie v případě, že bude provoz hazardu v místech řešených referendem povolen. Proti bylo 444 lidí, tedy 62,2 procenta. Výsledek referenda je pro zastupitele závazný.

"Podařilo se nám porazit hazardní lobby, odolat planým slibům, nezaprodat místní samosprávu, vzbudit zájem obyvatel Tuchoměřic o budoucnost obce," uvedla na webu iniciativa Tuchoměřice proti hazardu.

Tuchoměřice leží v okrese Praha-západ, žije v nich přes 1600 lidí.