Komatsu potřebu bagr

Krajským silničářům zbývá dokončit polovina letošních prací

Brno 1. října (ČTK) - Jihomoravští silničáři pokračují ve stavebních pracích letošní sezony. Zbývá jim dokončit zhruba polovina z 60 oprav silnic, křižovatek i mostů naplánovaných pro letošní rok. Ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Zdeněk Komůrka ČTK řekl, že zatím vše běží podle harmonogramu. Vliv na dokončení ale bude mít i počasí.

"Koronavirová šlamastika nás zásadně neovlivnila ani ve vlastní činnosti, ani v průběhu provádění stavebních prací. U několika akcí ale předpokládáme dokončení v prosinci, kdy záleží na počasí. Pokud bude stejné jako v předchozích čtyřech pěti letech, měli bychom to stihnout," uvedl Komůrka.

Doplnil, že s některými opravami začali později, protože peníze ze Státního fondu dopravní infrastruktury dostali až v srpnu.

Podle plánu mají silničáři v prosinci opustit například Rakoveckou ulici v Brně, kde pracují už od loňského podzimu. Kvůli opravě tam řidiči nemohou jet z Bystrce do Veverské Bítýšky kolem přehrady.

Letos dokončené akce vyjdou dohromady na více než miliardu korun. Nejdražší pokryjí peníze z integrovaného regionálního operačního programu ministerstva pro místní rozvoj. Tou nejnákladnější, téměř za 98 milionů korun, byla rekonstrukce silnice druhé třídy mezi Uherčicemi a Rancířovem na Znojemsku, která po roce skončila letos v červnu.

Komůrka doplnil, že zatím stoprocentně neví, s jakými penězi budou silničáři hospodařit příští rok. "Podle dosavadních informací by to mělo být dostačující, ale nic není potvrzené," řekl.