Cime 3 kvartal 2024

Kladno chce letos vypsat tendr na projekt rekonstrukce Sítenského mostu

Kladno 4. ledna (ČTK) - Kladno chce do letních prázdnin vypsat tendr na projekt rekonstrukce Sítenského mostu. Je ve špatném technickém stavu, ale podle posudku může ještě sloužit provozu. Město nyní zpracovává pro plánovaný projekt podklady, uvedl dnes na dotaz ČTK mluvčí kladenské radnice Vít Heral. Po mostě vede jeden z hlavních tahů městem, spojuje centrum Kladna s částí Sítná.

Město si nechalo zpracovat odborný posudek, podle kterého může být most ještě několik let v provozu. Letos má začít projektování, poté ještě musí následovat tendr na samotné práce. "Rok 2025 jako start stavby je reálný, předpoklad je most pilířový a zachování stávajícího šířkového uspořádání," uvedl Heral. Nyní po mostě vedou dva silniční pruhy v obou směrech. Je dlouhý téměř 114 metrů. Postavený byl v šedesátých letech minulého století.

Stavba měla podle dřívějších odhadů stát přes 200 milionů korun, avšak ještě nevycházela z konkrétního projektu. Bude také záležet na vývoji cen. "Cena se nedá vůbec předjímat s ohledem na situaci na trhu," doplnil Heral.