Kobex Dressta

Užijte si nejlepší surfování na světě a poznejte kouzelnou krajinu Pána prstenů

Chcete se zdokonalit v angličtině a zároveň přičichnout k jiné kultuře, poznávat krásnou přírodu a užít si spoustu zábavy? Pak vyzkoušejte některý z mnoha jazykových kurzů v Austrálii či na Novém Zélandu. Čeká vás intenzivní výuka jazyka, úžasné pláže jako stvořené k lenošení či surfování i dechberoucí scenerie z filmového Pána prstenů.

 

Učit se jazyk v prostředí, kde se jím aktivně mluví, je ideální cestou jak jej dostat „pod kůži“. „Studium jazyka v zahraničí nabízí jedinečnou možnost, jak se jazykových bariér zbavit. Nespornou výhodou je, že se učíte jazyk daleko od stresu, pracovních či studijních povinností. Výuce se tak můžete opravdu věnovat. Navíc vás to samo donutí mluvit i myslet v cizím jazyce,“ říká Naďa Málková, ředitelka jazykových a pracovních pobytů ze STUDENT AGENCY.

 

Možností, kam se můžete za studiem angličtiny vypravit, je nepočítaně. Vedle tradičních evropských destinací a Spojených států se nabízejí i vzdálenější a „exotičtější“ místa. A právě mezi ty patří i Austrálie a Nový Zéland. Z obou míst si zaručeně přivezete vedle znalostí jazyka i zážitky na celý život.

 

Vzhůru k protinožcům

 

Austrálie je nádherná a exotická země, která je nejmenším a zároveň nejřidčeji obydleným světadílem na světě. Velká část místní populace přebývá v osmi největších městech při pobřeží. Právě kouzlo australského pobřeží s krásnými písečnými plážemi a největším komplexem korálových útesů na světě patří k hlavním lákadlům tohoto kontinentu.

 

Kromě pláží ale Austrálie může nabídnout v podstatě vše, na co si jen vzpomenete – vyprahlé pouště i deštné pralesy, klidné horské oblasti i ruch velkoměsta. Za povšimnutí stojí i jedinečný svět zvířat, ve kterém narazíte třeba na ptakopyska, ježury či zástupce typických australských vačnatců – klokany, wombaty a koaly.

 

Vybírat můžete z jazykových škol v Sydney, Melbourne, Brisbane, Perthu, Cairns nebo Gold Coast. Každé z měst má rozhodně co nabídnout.

 

V Sydney si například na své přijdou jak milovníci vodních sportů, tak všichni, kteří chtějí vidět světoznámou Operu či Harbour Bridge, nebo se touží projít a nakupovat v rušném a dynamickém centru města.

 

Melbourne si zase díky úžasné promenádě a spoustě zahrad a parků užijí milovníci procházek a relaxu, sportovní nadšenci se zase rádi podívají do míst, kde se každoročně hraje první tenisový Grandslam sezóny Australian open.

 

Jazykové školy v Austrálii nabízí studentům kurzy jak obecného jazyka a přípravné kurzy na mezinárodní zkoušky, tak i kurzy s odborným zaměřením například na obchod, marketing, výpočetní techniku nebo management.

 

„Mnoho našich partnerských škol v Austrálii nabízí atraktivní slevy na jazykové kurzy. Ušetřené peníze pak tedy může studující využít pro cestování po úžasné a překrásné zemi. Studium v surfařském ráji nabízí třeba škola Imagine Education, kde můžete při rezervaci dlouhodobého kurzu získat až dva týdny kurzu angličtiny zdarma. Zvýhodněné ceny jazykových kurzů také nabízí Cambridge International College v Perthu a Melbourne. Zde je možné ušetřit až 60 AUD za týden při objednání kurzu všeobecné angličtiny do 30. září 2014. Navíc zde platíte nižší ceny, pokud tento kurz zkombinujete právě s odborným kurzem,“ upřesňuje Naďa Málková.    

 

Austrálie navíc patří mezi hrstku zemí, kde mohou klienti z České a Slovenské republiky v průběhu jazykového nebo odborného kurzu legálně pracovat. Jedinou podmínkou je získání australského studijního víza. Na jeho základě si můžete u protinožců požádat o pracovní povolení, najít si práci na poloviční úvazek a přivydělat si tak na několikaměsíční pobyt v této nádherné zemi.

 

Úchvatná Středozem

 

Dva tisíce kilometrů od Austrálie se v jihozápadní části Pacifiku nachází Nový Zéland, stát tvořený dvěma hlavními a několika menšími ostrovy. Je to země sopek a gejzírů s kouzelnou krajinou ledovců, hor, lesů a jezer, nekonečně dlouhými plážemi a zelenými pastvinami.

 

Příjemné podnebí a nádherná příroda přímo vybízejí ke sportovním aktivitám. Novozélanďané milují všechny sporty, od pěší turistiky přes horolezectví, kanoistiku, jachting, rugby a kriket až po adrenalinové sporty. Všech si tu užijete dosyta. Milovníky fantasy trilogie Pán prstenů rozhodně nenechají chladnými přírodní scenerie, které většina z nich zná z filmové adaptace Petera Jacksona.

 

Rozhodnete-li se pro studium na Novém Zélandu, můžete volit mezi městy Auckland, Wellington, Queenstown nebo Napier.

 

Auckland je město plné krásných parků a pláží a pyšní se nejvyšším počtem plachetnic na světě v poměru k počtu obyvatel. O tom se ostatně na vlastní kůži přesvědčíte při letních výletech, kdy oceán doslova rozkvete pestrobarevnými plachtami supermoderních jachet i letitých jachtiček.

 

Pokud patříte mezi milovníky slunce a dobrého vína, pak přístavní město Napier, ležící na Severním ostrově v Jestřábí zátoce (Hawke Bay), je pro vás tím pravým místem. Počet dnů plných slunce a teplého počasí je zde totiž bezkonkurenčně nejvyšší na celém Novém Zélandu a v této oblasti najdete sedmnáct nejznámějších novozélandských vinic.

 

Queenstown rozprostírající se na březích kouzelného jezera Lake Wakatipu je zase díky okolním nádherným horám a jezerům a prvotřídním lyžařským svahům rájem pro všechny sportovní nadšence.

 

„Pokud se nemůžete rozhodnout, můžete využít takzvaný Combo Course, při němž je možné studovat postupně na několika místech Nového Zélandu – v Aucklandu (Worldwide School of English), Queenstownu (Language School New Zealand) a Napieru (New Horizon College of English),“ říká Naďa Málková ze STUDENT AGENCY.

 

Všechny informace o jazykových pobytech v Austrálii a na Novém Zélandu, ale i v řadě dalších zajímavých destinací najdete na webu STUDENT AGENCY www.studentagency.cz nebo na webových stránkách www.jazykovepobyty.cz.