Cime 3 kvartal 2024

Nová generace ovládačů pro inteligentní kanceláře a hotely. Dotykový panel KNX Multitouch Pro a tlačítkový panel KNX

Moderní technologie si žádají moderní ovládání. Pokud chcete hotel, kancelář nebo domácnost s inteligentním systémem řízení, ale nelíbí se vám nevzhledné ostrůvky všelijakých vypínačů a regulátorů na stěnách, máme pro vás dvě řešení. Elegantní dotykové panely KNX Multitouch Pro a tlačítkové panely KNX Pro od společnosti Schneider Electric. Instalace KNX Multitouch Pro zajistí ovládání hlavních funkcí jako regulace teploty, žaluzií a osvětlení. Tlačítkový panel KNX Pro je vhodný do místností pro ovládání doplňkového osvětlení a žaluzií.

  1. KNX Multitouch Pro. Flexibilní uživatelská konfigurace

KNX Multitouch Pro ovládá jednotlivé funkce stejným způsobem, na který jste zvyklí z chytrých telefonů a tabletů. Posunutím nebo přejetím jednoduše a intuitivně vybíráte jednu z až osmi hlavních obrazovek. Tyto hlavní obrazovky jsou přiřazeny k jednotlivým funkcím a jejich ovládání. Podrobné nastavení funkce je dostupné po rozkliknutí doplňkové obrazovky. Na výběr jsou dva typy uživatelského rozhraní: vertikální a oválné rozložení obrazovky nebo kombinace obojího. Možnost upravení spořiče obrazovky, například použití vlastního loga, je velmi praktická.

Senzor přiblížení a funkce rozpoznání gest

Zařízení KNX Multitouch Pro je vybaveno senzorem přiblížení a funkcí rozpoznávání gest, kdy se displej rozsvítí po přiblížení ruky. Obě funkce mohou být aktivovány nebo deaktivovány kdykoliv pomocí servisní obrazovky. Také je možné přepnout a definovat denní a noční jas obrazovky a dobu pro útlumovou teplotu.

Další velké plus pro ovládání je možnost upravovat hodnoty až pro 4 předuložené scény pomocí KNX Multitouch Pro. „Díky displeji s jednoduchým barevným rozhraním je nastavení termostatu intuitivní v obou dostupných režimech obrazovky. Současné a požadované hodnoty teploty jsou zobrazeny zároveň. Všechny funkce jsou zobrazeny pomocí jasných a srozumitelných symbolů, což odstraňuje potřebu vysvětlujících popisků,” říká Jakub Jiříček z portálu Inteligentni-bydleni.cz.

  1. Tlačítkový panel KNX Pro a jeho praktické funkce

Jednoduché a všestranné používání naleznete také u tlačítkového panelu KNX Pro. Pro označení funkcí ovládání osvětlení, žaluzií a scén je k dispozici bohatá nabídka podkladových fólií s příslušnými symboly. Mohou být vhodně nakombinovány podle nejrůznějších požadavků. Symboly jsou podsvíceny dvěma úrovněmi jasu bílé nebo bílou a zelenou barvou pro udání stavu funkce. Přiřazení funkce a jejich počet lze určit nebo změnit v jakékoli fázi instalace. Není nutné vyměňovat panel v případě změny funkci.

Noční režim a čidlo přiblížení

Díky integrovanému čidlu přiblížení jsou symboly v tlačítkovém panelu KNX Pro neviditelné do okamžiku přiblížení ruky uživatele. Když není tlačítkový panel používán, nejsou symboly viditelné. Uživatel vnímá pouze elegantní jednolitou plochu. Další možností je čidlo přiblížení deaktivovat a aktivovat tím trvalé podsvícení. Jas podsvícených symbolů je možné v nočním režimu snížit. Noční režim je možné aktivovat časovačem nebo vyvolat manuálně.

Instalace a zprovoznění ovládačů KNX

Dříve bylo nutné vybrat vhodný typ ovládacích prvků a k nim přiřadit jednotlivé funkce. Plánování s novými ovládači KNX je nyní zjednodušené. Nyní potřebujete pouze dva prvky, KNX Multitouch Pro a tlačítkový panel KNX Pro, abyste uspokojili potřeby většiny pokojů z pohledu počtu funkcí. Přiřazení požadovaných funkcí je možné až v momentě zprovoznění. Expresní nastavení dovoluje snadné navržení projektu. Často používané funkce jsou předuloženy v ETS aplikaci. Kdykoliv může být změněna pozice tlačítek bez rizika ztráty skupinových adres. Napájecí zdroj není pro KNX Multitouch Pro ani tlačítkový panel KNX Pro nutný. Oba prvky jsou napájeny ze sběrnice.