husqvarna

Demolice nadjezdů skončila bez komplikací, D1 je opět otevřená

Brno 19. dubna (ČTK) - Dálnice D1 je po noční demolici tří nadjezdů mezi 168. a 178. kilometrem znovu otevřená v obou směrech. Práce skončily bez komplikací, informovalo Ředitelství silnic a dálnic na twitteru. Stavbaři v noci také vybudovali provizorní přemostění mezi Domašovem a Javůrkem na Brněnsku.

Úplná uzavírka trvala od sobotních 19:00 do dnešních 9:00. Nyní ještě v úseku pokračují dokončovací práce, měly by skončit v 15:00. Řidiči jezdí v jednom pruhu ve směru na Prahu a ve dvou směrem na Brno. Provoz je podle dálničních kamer mírný.

O prvním květnovém víkendu následuje demolice zbývajících dvou nadjezdů v úseku, poté začne modernizace středního dělicího pásu. Demolice nadjezdů je nutná kvůli tomu, aby se dálnice mohla modernizovat a rozšířit.

Na úseku mezi exitem 168 Devět křížů a exitem 178 Ostrovačice pracuje firma Metrostav, náklady na rekonstrukci činí 1,724 miliardy korun bez daně, hotovo by mělo být v září 2021. Původní betonový svršek je 15 až 20 let za svou technickou životností, řekl novinářům v sobotu mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.