Cime 3 kvartal 2024

ČS nemovitostní fond koupil u Seredě skladové budovy za 835 mil.

Praha 27. dubna (ČTK) - ČS nemovitostní fond koupil dvě budovy se skladovými, výrobními a kancelářskými prostorami u slovenské Seredě za 30,6 milionu eur (835 milionů korun). Prodávajícím je ruská developerská společnost PNK Group. Celková pronajímatelná plocha je 45.100 metrů čtverečních. Česká spořitelna o tom dnes ČTK informovala ve své zprávě.

PNK Park Sereď se skládá ze dvou logistických nemovitostí dokončených v červenci 2018. Jsou plně obsazeny. Největším nájemcem industriálního parku je polská oděvní společnost LPP, která bude sklady využívat na podporu internetového prodeje a jejíž součástí jsou módní značky Reserved, Cropp, House, Mohito a Sinsay. Druhým nájemcem je německá společnost Wegu, vyrábějící plastové komponenty pro automobilový průmysl.

Nemovitosti se nacházejí v regionu jihozápadního Slovenska, který společně s Bratislavou a okolím soustřeďuje přes 80 procent industriálních ploch v zemi. Industriální Park Sereď je dobře dostupný z dálnice D1.

Touto koupí ČS nemovitostní fond zvýšil podíl industriálního sektoru ve svém portfoliu na šest procent. Součástí portfolia fondu je nyní 19 nemovitostí s celkovou tržní hodnotou téměř 32 miliard korun. Do fondu investovalo ke konci února 2020 přes 85.000 podílníků.

ČS nemovitostní fond byl založen v únoru 2007 a je nejstarším realitním a zároveň jedním z největších podílových fondů v Česku. Je určen zejména konzervativním investorům a svým výnosem má za cíl se z dlouhodobého pohledu pohybovat nad úrovní inflace a výnosem státních dluhopisů. Ve vlastnictví fondu je nyní devět nemovitostí v Česku, sedm na Slovensku a tři v Polsku.