husqvarna

Chatařská sezona po celý rok? Po rekonstrukci klidně

Přípravy na chalupářskou sezonu vrcholí. Kdo by si ale chtěl užívat pohodu na chatě po celý rok nehledě na nižší teploty, měl by toto léto věnovat především rekonstrukci. Díky zateplení provětrávanou fasádou stavba neztrácí teplo a je tak obyvatelná i během chladnějších období.

Ačkoliv letošní léto po dlouhé době nebude ovlivněno protipandemickými opatřeními, mnoho Čechů stejně plánuje vsadit na osvědčenou klasiku v podobě dovolené na chalupě. Teplé měsíce jsou přitom ideální ke komplexní rekonstrukci, ke které patří zateplení větranou fasádou. Díky němu pak v chatě panuje příjemné klima po celý rok.

Mnoho našich klientů oceňuje, že provětrávaná fasáda zachovává v interiéru příjemnou teplotu nejen v zimních měsících, ale také v létě, kdy částečně zastoupí funkci klimatizace,“ vysvětluje Jan Juhás, projektový specialista společnosti Knauf Insulation. Během letní vlny veder provětrávaná dutina zamezuje přehřívání celé konstrukce. V obydlí tak panuje hezký chládek.

Majitelům chalup hraje v mnoha případech do karet také to, že provětrávaná fasáda se dá bez problému aplikovat i na nerovné podklady bez nutnosti jejich vyrovnání. K dispozici je navíc široké spektrum obkladových materiálů, takže je zachována estetika budovy. Provětrávaná fasáda je tedy kromě chat vhodná rovněž pro starší rodinné domy nebo například průmyslové objekty.

Samotná montáž provětrávané fasády není nijak náročná. „Při použití konstrukční sestavy Diagonal 2H, která využívá ocelové prvky, probíhá proces zateplení snadno. Běžné technické přestávky totiž nejsou nutné a průběh není limitován ani vnějšími teplotami,“ tvrdí Juhás. Konstrukce opláštění je navíc rozebíratelná a nový nebo stejný obklad lze nasadit zpět. Struktura zateplení se tak dá jednoduše upravit a pozměnit.

Zateplení fasády pomocí provětrávané dutiny je jednou z možností, jak zvýšit tepelný komfort obydlí a současně dlouhodobě ušetřit na nákladech za vytápění. Zároveň můžete svou chatu obléct do nového kabátku a tím vylepšit její vzhled. Soused bude jen závidět.