Komatsu potřebu bagr

Bystřice pod Hostýnem plánuje stavbu cyklostezky do sousedního Slavkova

Bystřice pod Hostýnem (Kroměřížsko) 9. ledna (ČTK) - Radnice v Bystřici pod Hostýnem na Kroměřížsku plánuje na letošek stavbu cyklostezky do sousedního Slavkova pod Hostýnem. Dlouhá bude více než 600 metrů. Odhadované náklady činí téměř osm milionů korun, přičemž 4,5 milionu korun pokryje dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI), o kterou město zažádalo. ČTK to řekl starosta Zdeněk Pánek (nestr., zvolen za STAN).

Cyklostezka podle něj propojí Svobodovu ulici v Bystřici pod Hostýnem s místní komunikací v severní části Slavkova pod Hostýnem, kde si v posledních letech lidé staví nové rodinné domy. Plocha stezky bude z asfaltobetonu a budou tam i zámkové dlažby.

Součástí investice je podle starosty i nové veřejné osvětlení. Cyklostezku díky tomu budou moci lidé bez problémů využívat i za tmy. Práce jsou naplánované na letošní rok. "Dokončení předpokládáme v červenci, zahájit stavbu bychom chtěli v březnu, pokud to umožní počasí," řekl Pánek. Na projektové dokumentaci se podle něj finančně podílel i Slavkov pod Hostýnem.

Předloni postavila bystřická radnice více než 500 metrů dlouhou cyklostezku mezi městským parkem Zahájené a sousední obcí Chvalčov. Náklady dosáhly zhruba 4,6 milionu korun, dotace ze SFDI činila necelých 2,7 milionu korun, částkou 159.000 korun na stavbu přispěl Zlínský kraj. Podél asfaltové cyklostezky, která navázala na starší, asi 400 metrů dlouhou cyklostezku přes park Zahájené, vzniklo i nové veřejné osvětlení.