husqvarna

Britská panství, kde vznikala mimo jiné alba The Cure nebo Radiohead, jsou na prodej

Společnost Savills ve Velké Británii historicky prodává velké množství britských panství a zámků, které nesou rukopis šlechtických rodů nebo VIP majitelů. Součet ložnic a koupelen u těchto renomovaných a udržovaných nemovitostí většinou neklesne pod dvacet. Pokud chcete bydlet jako britská šlechta tak můžete zaplatit za takové panství až 720 milionů korun (25 mil. liber).

Panství St Catherine’s Court, které hostilo hudební velikány jako The Cure, Radiohead nebo Robbieho Williamse, se prodává za 362 mil. korun (12,5 mil. liber)

Architektonicky impozantní kamenný zámek St Catherine's Court, který je součástí čtrnácti akrového komplexu, se nachází vysoko nad údolím Somersetu a nabízí úchvatný výhled na zahrady, louky a lesnatá údolí. V osmdesátých letech tento zámek vlastnili herečka Jane Seymour a její manžel David Flynn. Rocková skupina The Cure zde v 90. letech nahrála alba Wild Mood Swings a Bloodflowers, skupina Radiohead většinu svého klasického alba OK Computer a skupina New Order část svého alba Waiting for the Sirens' Call. V roce 2000 si dům pronajal Robbie Williams. Fotografie a více info zde na linku.

Panství Dunbeath ve Skotsku, 12 ha u moře, 21 domů a chat za 720 mil. korun (25 mil. liber)

Dunbeath Castle je zámek na vrcholu útesu nad severním mořem. Nejstarší části zámku pocházejí z 15. století, ale v 60. letech 19. století byl rozsáhle přestavěn ve velkolepém baronském stylu. Panství čítá téměř 12 hektarů pozemků, 20 kilometrů řeky tekoucí od pramene k ústí moře a čtyři míle členitého pobřeží, které tvoří jednu z největších skotských pobřežních divočin. Fotografie a více info zde na linku.

Zrekonstruované skotské baronské sídlo Hartree House za 104 mil. korun (3,6 mil. liber)

Počátky Hartree jsou doloženy již ve 14. století. Původní Hartree Tower daroval hrabě z Traquairu Johnu Dicksonovi, který se v roce 1649 stal lordem Hartree. Koncem 17. století byl postaven dům Hartree House. Jeho nástupce profesor Alexander Dickson (1836-1887), uznávaný botanik, byl jmenován správcem Královské botanické zahrady v Edinburghu. Během druhé světové války byl dům otevřen edinburské soukromé škole, která zde nabízela bezpečnější prostředí pro své žáky. V poválečném období jej major A. R. M. Dunlop přestavěl na vyhlášený hotel. Dnes je Hartree House zrekonstruovaným venkovským rodinným sídlem, které slouží také jako exkluzivní místo pro svatby. Fotografie a vice info zde na linku.