Cime 3 kvartal 2024

Odbornou porotu oslovily osvětlené vchodové dveře a minimalistický fasádní systém

Ceny iF Design Award 2017 dvakrát pro Schüco

Nezávislá mezinárodní porota organizace iF International Forum Design GmbH rozhodla! Společnost Schüco si opět po roce odnáší dvě prestižní ceny za design. Systém vchodových dveří Schüco ADS 90.SI SimplySmart Design Edition získal cenu 2017 iF Design Award a panoramatický fasádní systém Schüco FWS 35 PD si zasloužil zlaté ocenění 2017 iF Gold Award. Rozhodování nebylo jednoduché, v soutěži se vybíralo z celkového počtu 5575 přihlášených příspěvků z 59 zemí světa. 

 

Fasáda, která stírá hranici mezi interiérem a exteriérem

igxdmutzl2lt5t50fx6e.jpg

58člennou komisi zaujal panoramatický design fasády: „Snem každého architekta je snížení počtu konstrukčních prvků na minimum ve prospěch transparentnosti. Fasádní systém s profilem šířky pouhých 35 mm je subtilní a elegantní, bez nutnosti kompromisů směrem k tepelné izolaci a bezpečnosti. Společnosti Schüco se v tomto produktu podařilo spojit dlouholeté zkušenosti a znalosti v oboru.“ iF Design Award patří mezi celosvětově nejvýznamnější soutěže, toto prestižní ocenění za design je pravidelně udělováno již od roku 1953. Zájemci se mohou registrovat v rámci sedmi kategorií včetně architektury.

 

Sloupko-příčkový fasádní systém Schüco FWS 35 PD vytváří štíhlý a čistý design. Konstrukce sestává z profilů unikátní pohledové šířky 35 mm, čímž maximálně podporuje transparentnost a přináší panoramatické výhledy. A to nejen v ploše, ale i u rohových spojů. Schüco vyvinulo řešení s možností eliminace vertikálních sloupkových profilů. Systém je navíc skvěle vybaven z hlediska požadavků na větrání, odvod vody i bezpečnost. Byl testován na odolnost proti vloupání do třídy RC 3. Provedení ve vysoce tepelně izolované variantě „SI“ disponuje certifikátem Passive House Institute v německém Darmstadtu.

fc9601qurlt0tf36zmvb.jpg


Klíče a klika jsou minulostí

Druhým produktem, díky kterému mohl německý výrobce okenních, dveřních a fasádních systémů se sídlem v Bielefeldu slavit, je hliníkový systém vchodových dveří Schüco ADS 90.SI SimplySmart Design Edition. Jedná se o vysoce tepelně izolované provedení stavební hloubky 90 mm. Jejich estetické i funkční zpracování povznáší vstupní prostory rezidenčního bydlení. Dveře s oboustranně překryvnou hliníkovou výplní zvýrazňuje osvětlená prohlubeň madla zapuštěného do konstrukce. 5komorový profil garantuje stabilitu i tepelně izolační vlastnosti na úrovni pasivního bydlení. Dveřní komunikace a elektronická vstupní kontrola vycházejí z předpokladu instalace inteligentní modulární jednotky Schüco Door Control System s Touch Display. Intuitivně a dotykově ovládaný panel z elegantního černého skla je čistě zarovnaný s dveřním profilem.

f6vapq1vcyzi0zfqrva7.jpg

 

Pro více informací navštivte www.schueco.cz.