Osmont
Reklama

Rekonstrukce autobusového nádraží ICOM Transport v Jihlavě

Společnost ICOM Transport, jeden z klíčových dopravců v České republice, zrekonstruovala halu autobusového nádraží v Jihlavě. Společnost vlastní celkem čtrnáct autobusových nádraží, přičemž jihlavské nádraží je největším z nich. Nádraží má celkem třicet vozových stání a denně vypraví přibližně šest set spojů. Pro potřeby osvětlení prostor byla oslovena společnost OSMONT, s.r.o., český výrobce interiérového a exteriérového osvětlení. A právě osvětlení, přesněji svítidlům DELIA, se věnujeme na následujících řádcích.

Nádražní vestibul – svítidlo DELIA 4

Pro renovaci byla použita svítidla série DELIA, která jsou nabízena v průměrech stínidla od 220 mm do 900 mm. Svítidla DELIA jsou charakteristická univerzálností, protože jejich vlastnosti a parametry umožňují využití jak v interiéru, tak v exteriéru. Jsou vyráběna ve vlastním výrobním závodě v Jihlavě ze dvou materiálů: opálového polykarbonátu a polymetylmetakrylátu (PMMA). Opálový polykarbonát poskytuje vysokou odolnost vůči mechanickému poškození IK10, což znamená velkou odolnost vůči vandalismu a jinému poškození.

V nádražním vestibulu byla konkrétně použita svítidla DELIA 4 o průměru 650 mm s LED systémem OSMONT. LED systém OSMONT je navrhován na míru svým svítidlům již od roku 2009 a vyrábí se tak, aby bylo dosaženo co největšího světelného výkonu, vysoké homogenity vyzařovaného světla a nízké spotřeby elektrické energie. V nádražním vestibulu a přidružených prostorách byla svítidla také vybavena záložním nouzovým modulem, který v případě výpadku elektřiny poskytuje tři hodiny bateriového osvětlení. Některá svítidla jsou vybavena vysokofrekvenčním pohybovým senzorem, který spíná osvětlení pouze při detekci pohybu.

Kavárna s občerstvením – svítidla DELIA 2, 3

V prostorách autobusového nádraží se nachází také kavárna s občerstvením. I do těchto prostor byla použita svítidla DELIA, ale v menších průměrech než ve vestibulu. Obecně byla dodána svítidla s teplotou chromatičnosti 4000 K, která je do těchto prostor vhodná. Firma OSMONT, s.r.o. nabízí kromě standardních teplot 3000 K a 4000 K také možnost jiných teplot chromatičnosti v rozmezí od 1800 K do 6500 K. Další předností svítidel DELIA je jejich elegantní jednoduchost, která umožňuje použití v moderních i historických prostorách. Díky tomuto designu jsou tato svítidla často využívána v restauracích, bytových prostorech, ubytovacích zařízeních, nemocnicích, školách a dalších místech.

Široká variabilita svítidla DELIA

Svítidla DELIA jsou velmi variabilní co do nabízených rozměrů, výkonů a nadstandardní výbavy. Lze je dovybavit stmívatelnými předřadníky DALI, Bluetooth ovládáním, pohybovými senzory HF a PIR, nouzovými jednotkami, přepínatelným LED modulem (s možností dvou teplot chromatičnosti) a také systémem Tunable White, který umožňuje plynulou změnu teploty chromatičnosti v rozmezí od 1800 K do 6500 K.

Kromě standardní nabídky lze svítidla zakázkově upravit z hlediska barevnosti dle RAL, atypické výbavy (např. soumrakovým senzorem) a dovybavit je dekorativním pruhem – DELIA C.

Více informací o výrobku DELIA naleznete na webových stránkách výrobce www.osmont.cz

Michaela Dočkalová
redakce

O společnosti OSMONT, s.r.o.
Firma OSMONT, s.r.o. vyrábí svítidla již
od roku 1991 a patří mezi významné výrobce osvětlení nejen na tuzemském,
ale i evropském trhu. Celkově společnost exportuje do více než padesáti
zemí po celém světě.

Sledujte nás